Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Tablety

rozwiń
Strona główna Tablety News Ściśle fajne: najlepsze aplikacje na Androida #4

Android Market

Ściśle fajne: najlepsze aplikacje na Androida #4

Telefonów z Androidem coraz więcej w kraju nad Wisłą, płatny Android Market jest już dla nas dostępny. Czas trochę pogrzebać i poszukać ciekawych aplikacji.

Zastanawiałem się czy z okazji czwartego odcinka pożartować z Fantastycznej Czwórki, czy ponarzekać na Android Market. Druga opcja wydała się być sensowniejsza, więc: Jeśli ktoś z Was od jakiegoś czasu ma problemy z pobraniem czegokolwiek z Marketu, samozatrzymującymi się transferami i najdelikatniej mówiąc "bałaganem", to najprawdopodobniej nie jest to wina Waszego telefonu. Google o sprawie wie i "zajmuje się problemem, dokładając starań aby rozwiązać go jak najszybciej". Wczorajsze uaktualnienie oficjalnych aplikacji dla Facebooka i Twittera mogło być dla niektórych uciążliwe przez te problemy z Marketem. Za to nowe funkcje w googlowym sklepie z aplikacjami mi się bardzo podobają - a Wam?

 

Tymczasem, 5 aplikacji w tym tygodniu to:

 

 

 

 

Dodaj komentarz 8 komentarzy
Gość IP: 83.24.230.* 2010.11.04 18:29
to moja ulubiona gra : ) http://www.youtube.com/watch?v=dU9mIpufjX4
Gość IP: 82.210.156.* 2010.11.04 18:52
Dzięki za Forsquare :)
Gość IP: 94.254.141.* 2010.11.04 21:04
Bez rewelki ten android. Wszystkie te aplikacje (lub analogiczne z tymi samymi funkcjami) mam na starym już przecież symbianie. I dotyczy to WSZYSTKICH aplikacji prezentowanych również w poprzednich odcinkach tego cyklu.
Na czym więc polega niby-przewaga androida wobec innych systemów? Ano, jej nie ma. Szczególnie, że android nie działa płynnie, nawet na smartdragonach 1000mhz potrafi się zwiesić. Jedynym ratunkiem są płynnie działające nakładki. I tu android nie różni się od symbiana w niczym, dosłownie. A o to przycież chodzi przede wszystkim w codziennym użytkowaniu, by było to przyjemne (czyt. płynne) i sprawne.
Prawdą jest, że porównuje się też systemy poprzez doświadczenia z poszczególnymi modelami telefonów. Symbian kojarzy się z Nokią, która w swych modelach (oprócz n8) wkłada procesory sprzed wielu lat, 430mhz. W tym samym czasie SE montuje procki 720mhz (vivaz), sprzedając telefony w tej samej cenie... Ponadto przewaga się powiększa na korzyść SE, gdyż wkłada on procki nowsze, ze zmienioną architekturą (cortex8), dzięki czemu 1mhz w SE to więcej niż 1mhz w nokii... Po wtóre, procki w SE mają do pomocy chipy akceleracji graficznej, czego w większości nokii po prostu brak.
Porównując symbiana odpalonego na nokii z procem 430Mhz z ramem 128mb, do androida, np x10, nic dziwnego, że symbian słabo wygląda. Jednak już sprzęt nowszy posiada dobre bebechy, kręci filmy hd z autofocusem, obsługuje 32gb karty, ma świetny aparat, waży poniżej 100g, jest cienki i ładny (se vivaz, samsung i8900). Mi ososbiście Vivaz jeszcze NIGDY mi się nie zawiesił, mimo zainstalowanych kilkudziesięciu aplikacji, a dzięki SPB shell - pulpit 3d wygląda ładnie i działa bez żadnych opóźnień.
Pozdro
Gość IP: 94.254.141.* 2010.11.04 21:06
pisałem powyżej, że wszystkloie nokie oprócz nOSIEM [piszę słownie bo n8 z cyfrą nie przechodzi) mają raptem 434mhz. Sorki, wyszło powyżej błędnie, że wszystkie serii N, ale to nie moja wina...
Gość IP: 193.33.125.* 2010.11.05 00:22
A ja polecam Grooveshark
Gość IP: 81.95.206.* 2010.11.05 09:36
Dokładnie, Symbian jest super na normalnych telefonach. A poza tym można na nim robić wszystko bez żadnych ograniczeń z pełną wielozadaniowością i prywatnością. Adam
Gość IP: 194.187.74.* 2010.11.05 10:59
Symbian jest do bani! a dlaczego? bo sie trudno pod niego pisze! na Android zdecydowanie latwiej, wiem bo wlasnie pod niego pisze i dlatego przyszlosc to Android a nie Symbian. Nawet Nokia juz w niego nie wierzy, powoli zamykaja i wygaszaja go.
Gość IP: 77.254.152.* 2010.11.05 20:52
PowerAMP do mp3, ale on w każdej chwili może stać się płatny... Jest już w Markecie.
AUTOR: tomasz domański
DODANO: 04.11.2010
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 27359
CENEO Kup Najtaniej
G.Skill Ripjaws4 16GB DDR4 XMP2 (F43400C16Q16GRBD) G.Skill Ripjaws4 16GB DDR4 XMP2 (F43400C16Q16GRBD)
Dostępny w 4 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Junghans 027.9200.00 Junghans 027.9200.00
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Panasonic TX-55CS620E Panasonic TX-55CS620E
Dostępny w 12 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Koniec jest moim początkiem Koniec jest moim początkiem
Dostępny w 37 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Targus Notepac Plus (Cnp1) Targus Notepac Plus (Cnp1)
Dostępny w 17 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu