Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Tablety

rozwiń
Strona główna Tablety News Ściśle fajne: najlepsze aplikacje na Androida #4

Android Market

Ściśle fajne: najlepsze aplikacje na Androida #4

Telefonów z Androidem coraz więcej w kraju nad Wisłą, płatny Android Market jest już dla nas dostępny. Czas trochę pogrzebać i poszukać ciekawych aplikacji.

Zastanawiałem się czy z okazji czwartego odcinka pożartować z Fantastycznej Czwórki, czy ponarzekać na Android Market. Druga opcja wydała się być sensowniejsza, więc: Jeśli ktoś z Was od jakiegoś czasu ma problemy z pobraniem czegokolwiek z Marketu, samozatrzymującymi się transferami i najdelikatniej mówiąc "bałaganem", to najprawdopodobniej nie jest to wina Waszego telefonu. Google o sprawie wie i "zajmuje się problemem, dokładając starań aby rozwiązać go jak najszybciej". Wczorajsze uaktualnienie oficjalnych aplikacji dla Facebooka i Twittera mogło być dla niektórych uciążliwe przez te problemy z Marketem. Za to nowe funkcje w googlowym sklepie z aplikacjami mi się bardzo podobają - a Wam?

 

Tymczasem, 5 aplikacji w tym tygodniu to:

 

 

 

 

Dodaj komentarz 8 komentarzy
Gość IP: 83.24.230.* 2010.11.04 18:29
to moja ulubiona gra : ) http://www.youtube.com/watch?v=dU9mIpufjX4
Gość IP: 82.210.156.* 2010.11.04 18:52
Dzięki za Forsquare :)
Gość IP: 94.254.141.* 2010.11.04 21:04
Bez rewelki ten android. Wszystkie te aplikacje (lub analogiczne z tymi samymi funkcjami) mam na starym już przecież symbianie. I dotyczy to WSZYSTKICH aplikacji prezentowanych również w poprzednich odcinkach tego cyklu.
Na czym więc polega niby-przewaga androida wobec innych systemów? Ano, jej nie ma. Szczególnie, że android nie działa płynnie, nawet na smartdragonach 1000mhz potrafi się zwiesić. Jedynym ratunkiem są płynnie działające nakładki. I tu android nie różni się od symbiana w niczym, dosłownie. A o to przycież chodzi przede wszystkim w codziennym użytkowaniu, by było to przyjemne (czyt. płynne) i sprawne.
Prawdą jest, że porównuje się też systemy poprzez doświadczenia z poszczególnymi modelami telefonów. Symbian kojarzy się z Nokią, która w swych modelach (oprócz n8) wkłada procesory sprzed wielu lat, 430mhz. W tym samym czasie SE montuje procki 720mhz (vivaz), sprzedając telefony w tej samej cenie... Ponadto przewaga się powiększa na korzyść SE, gdyż wkłada on procki nowsze, ze zmienioną architekturą (cortex8), dzięki czemu 1mhz w SE to więcej niż 1mhz w nokii... Po wtóre, procki w SE mają do pomocy chipy akceleracji graficznej, czego w większości nokii po prostu brak.
Porównując symbiana odpalonego na nokii z procem 430Mhz z ramem 128mb, do androida, np x10, nic dziwnego, że symbian słabo wygląda. Jednak już sprzęt nowszy posiada dobre bebechy, kręci filmy hd z autofocusem, obsługuje 32gb karty, ma świetny aparat, waży poniżej 100g, jest cienki i ładny (se vivaz, samsung i8900). Mi ososbiście Vivaz jeszcze NIGDY mi się nie zawiesił, mimo zainstalowanych kilkudziesięciu aplikacji, a dzięki SPB shell - pulpit 3d wygląda ładnie i działa bez żadnych opóźnień.
Pozdro
Gość IP: 94.254.141.* 2010.11.04 21:06
pisałem powyżej, że wszystkloie nokie oprócz nOSIEM [piszę słownie bo n8 z cyfrą nie przechodzi) mają raptem 434mhz. Sorki, wyszło powyżej błędnie, że wszystkie serii N, ale to nie moja wina...
Gość IP: 193.33.125.* 2010.11.05 00:22
A ja polecam Grooveshark
Gość IP: 81.95.206.* 2010.11.05 09:36
Dokładnie, Symbian jest super na normalnych telefonach. A poza tym można na nim robić wszystko bez żadnych ograniczeń z pełną wielozadaniowością i prywatnością. Adam
Gość IP: 194.187.74.* 2010.11.05 10:59
Symbian jest do bani! a dlaczego? bo sie trudno pod niego pisze! na Android zdecydowanie latwiej, wiem bo wlasnie pod niego pisze i dlatego przyszlosc to Android a nie Symbian. Nawet Nokia juz w niego nie wierzy, powoli zamykaja i wygaszaja go.
Gość IP: 77.254.152.* 2010.11.05 20:52
PowerAMP do mp3, ale on w każdej chwili może stać się płatny... Jest już w Markecie.
AUTOR: tomasz domański
DODANO: 04.11.2010
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 27390

Co:
Gdzie:
Kraj:
praca IT Polska njobs IT praca
vacatures IT Netherlands njobs IT vacatures
arbeit IT Deutschland njobs IT arbeit
work IT United Kingdom njobs IT jobs
Lavoro IT Italia njobs IT lavoro
Emploi IT France njobs IT emploi
trabajo IT Espana njobs IT trabajo

CENEO Kup Najtaniej
Simba Auto Na Radio Cars Zygzak Mcqueen 203089501 Simba Auto Na Radio Cars Zygzak Mcqueen 203089501
Dostępny w 9 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Xiaomi Camera Xiaoyi Yi Home (YHS113IRPL) Xiaomi Camera Xiaoyi Yi Home (YHS113IRPL)
Dostępny w 4 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Acer TM5760ZG (LX.V6F02.003) Acer TM5760ZG (LX.V6F02.003)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Nespresso Aeroccino 3 czarny Nespresso Aeroccino 3 czarny
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Słownik motywów literackich Słownik motywów literackich
Dostępny w 28 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu