Ściśle fajne: najlepsze aplikacje na Androida #4

Zastanawiałem się czy z okazji czwartego odcinka pożartować z Fantastycznej Czwórki, czy ponarzekać na Android Market. Druga opcja wydała się być sensowniejsza, więc: Jeśli ktoś z Was od jakiegoś czasu ma problemy z pobraniem czegokolwiek z Marketu, samozatrzymującymi się transferami i najdelikatniej mówiąc “bałaganem”, to najprawdopodobniej nie jest to wina Waszego telefonu. Google o sprawie wie i “zajmuje się problemem, dokładając starań aby rozwiązać go jak najszybciej”. Wczorajsze
Ściśle fajne: najlepsze aplikacje na Androida #4

uaktualnienie oficjalnych aplikacji dla Facebooka i Twittera

mogło być dla niektórych uciążliwe przez te problemy z Marketem. Za to nowe funkcje w googlowym sklepie z aplikacjami mi się bardzo podobają – a Wam?

Tymczasem, 5 aplikacji w tym tygodniu to:

Lookout

Lookout

Lookout Mobile Security

cena: bezpłatny

W Androidzie 2.2, na chwilę obecną znajduje się aż 359 luk w zabezpieczeniach. To chyba dobry powód, żeby rozejrzeć się za antywirusem. Lookout jest darmowy i łatwy w konfiguracji – te dwie cechy mogą mieć coś wspólnego z rosnącą popularnością tej aplikacji. Darmowy antywirus, backup danych i możliwość lokalizacji naszego telefonu w jednej aplikacji brzmi przynajmniej dobrze. 

Lookout

Redstone

Redstone

Red Stone

cena: bezpłatny 

Bardzo fajna logiczna układanka. Chodzi o to, żeby tytułowy czerwony kamień przesunąć na samą górę, przechodząc w ten sposób do następnego poziomu. Jeśli ktoś liczy na graficzne wodotryski to się przeliczy, nie jest to mocna strona tej gry. Za to pomysł i tzw miodność powinny usatysfakcjonować każdego fana logicznych zagadek.

Redstone

Foursquare

Foursquare

Foursquare

cena: bezpłatny

Czekając na nową usługę Facebooka – Miejsca, możecie przetestować platformę dedykowaną bardzo podobnej usłudze. Krótko mówiąc, Foursquare jest (kolejnym) serwisem społecznościowym, w którym interakcja ze znajomymi sprowadza się do wymiany informacji o miejscach, które warto odwiedzić. Program ustala naszą pozycję i pokazuje ciekawe miejsca w najbliższej okolicy – dobre knajpy, place zabaw, domy znanych ludzi, śmieszne ławki, etc. Każdy użytkownik może podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat każdego miejsca – będąc w restauracji, opinie o specjalności szefa kuchni, mogą się komuś przydać.

Foursquare

Winamp

Winamp

Winamp Beta

cena: bezpłatny 

Czasy, w których Winamp był najczęściej wybieranym odtwarzaczem multimediów na pecetach, przeminęły dość dawno. Ale sentyment pozostał. Mobilna wersja odtwarzacza wygląda na solidną produkcję, która najbardziej powinna się spodobać tym, którzy z Winampa korzystają nadal na pececie. Synchronizacja mobilnej biblioteki muzycznej ze “stacjonarną” kolekcją mp3 to bardzo dobry (i wygodny) pomysł – szczególnie, że funkcja dostępna jest przez Wi-Fi. Jak dotąd, Winamp nie przekonał mnie do usunięcia Mort Playera.

Winamp

Ipla

Ipla

Ipla

cena: bezpłatny 

Nazwa tej aplikacji nie powinna być obca dla wielu z Was. Ipla to w skondensowanym skrócie: platforma telewizji internetowej, dostępna również na telefony z Androidem. Po zainstalowaniu aplikacji, użytkownik zyskuje dostęp do ogromnej bazy seriali, programów informacyjnych, muzyki i relacji sportowych. Twórców aplikacji nadal czeka długa droga, jeśli chodzi o usprawnienie (i wzbogacenie) interfejsu, tak, żeby Ipli dało się używać wygodniej niż obecnie, ale i tak warto mieć ją w swoim telefonie. Chyba nie mogę napisać w tym tekście, gdzie teraz najczęściej oglądam Świat według Kiepskich…

Ipla