Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

News

rozwiń
Strona główna News Wydarzenia Trendy Googlle, czyli gigant obchodzi 11 urodziny

Google

Googlle, czyli gigant obchodzi 11 urodziny

Firma Google obchodzi 11. rocznicę swojego istnienia, co postawiła uczcić w dość niekonwencjonalny sposób. Zagadek jest jednak więcej...

W dniu wczorajszym logo największej na świecie wyszukiwarki internetowej przyprawiło o ból głowy wielu internautów, bowiem wszyscy zastanawiali się, dlaczego wygląda ono tak "Googlle", zamiast tak "Google". Odpowiedź jest banalna, dwie małe literki "l", wyglądające tak samo jak dwie jedynki, oznaczają jedenastą rocznicę powstania firmy. Dlaczego jednak rocznica obchodzona była właśnie 27 września?

Niezwykle interesującym jest fakt, że właściwa data narodzin wyszukiwarki Google nie jest znana nawet jej twórcom. W zeszłym roku jubileuszowe logo na 10. rocznicę powstania ujrzało światło dzienne 2 września, czyli trzy tygodnie wcześniej, niż teraz. Oficjalnie natomiast, firma Google powstała 4 września, bowiem właśnie ta data widnieje we wszystkich prawnych dokumentach. Jednak gigant z Mountain View może wybrać sobie jeszcze trzecią datę do obchodzenia urodzin, a mianowicie 15 września - właśnie w tym dniu, w 1997 roku, została zarejestrowana domena Google.com.

Zobacz, czy Google i Microsoft wykończą się nawzajem?!

Dlaczego zatem w tym roku padło na 27 września? Tego nie wiemy ani my, ani samo Google. Być może po prostu firma zapomniała o swoich własnych urodzinach.

Dodaj komentarz 12 komentarzy
D1esel
D1esel 2009.09.28 19:33
ta teraz to 2 ll a za 30 lat goog30e.com?
Gość IP: 89.171.243.* 2009.09.28 19:38
błąd jest w tytule: nie googlle tylko google
Gość IP: 89.238.32.* 2009.09.28 19:46
Gość IP:89.171.243.* 2009.09.28 19:38 = DEBIL :)
matox
matox 2009.09.28 19:46
Oczywiście życzę firmie i jej pracownikom wszystkiego najlepszego , szczęścia w dalszym rozwoju i pamięci ( zwłaszcza o swoich urodzinach).
Gość IP: 78.88.33.* 2009.09.28 20:09
wszystkiego najlepszego i dalej tak trzymac
Gość IP: 79.184.218.* 2009.09.28 21:54
oj widzę że mało wiecie o tej firmie życząc im tak dobrze.
W wielkim skrócie nie podając faktów napiszę tylko że jest to typowa kapitalistyczna firma nie mająca żadnych zasad moralnych w swoim biegu ku monopolizacji rynku.
takashi
takashi 2009.09.29 08:42
Google w ciągu 11 lat stało sie gigantem, to co sie stanie za 10 lat? kim bedzie google? czy sie wypali czy wyprze wszystko z rynku i bedzie tylko os Chrom :P ?? :D
Gość IP: 195.242.183.* 2009.09.29 10:57
Ale od 1997 roku to chyba 12 lat minęło a nie 11?
Gość IP: 194.29.154.* 2009.09.29 11:15
Jak nie pamietaja o swoich urodzinach to pewnie zapomnieli i moje wszystkie dane. wiedzialem ze nie ma sie co obawiac skanowania tozsamosci ;)
Gość IP: 194.29.154.* 2009.09.29 11:15
Jak nie pamietaja o swoich urodzinach to pewnie zapomnieli i moje wszystkie dane. wiedzialem ze nie ma sie co obawiac skanowania tozsamosci ;)
Gość IP: 79.191.51.* 2009.09.29 13:45
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
Gość IP: 79.191.51.* 2009.09.29 13:47