4 większe od 9

Coraz powszechniejsza jest opinia, że środowisko NT 4.0 łączy a sobie bezpieczeństwo pracy i łatwość obsługi. W końcu NT 4.0 to zupełnie inny system operacyjny, stawiający przed użytkownikiem całkiem nowe wymagania. Przed rozpoczęciem pracy w tym środowisku powinniśmy dokładnie poznać jego specyfikę i dostępne w nim mechanizmy.

Reklama

Pewien ogólny pogląd na strategię Microsoftu uzyskamy po przeczytaniu wstępu do podręcznika NT 4.0 Reviewer’s Guide. „Windows NT Workstation 4.0 łączy w sobie łatwość obsługi i funkcjonalność Windows 95 z bezawaryjną platformą Windows NT, tworząc niezrównaną kombinację”.

Trudno jednoznacznie ocenić co większe, ale chyba „czwórka” jest większa… logo windows

Takie „pancerne” systemy mają – jak wiadomo – także swoje wady: są ociężałe i nieporęczne. Tak więc argumentem przemawiającym za zmianą środowiska pracy jest raczej wyrażana przez wielu użytkowników chęć wypróbowania jednego z najlepszych obecnie systemów operacyjnych.
Jeśli mamy do swojej dyspozycji więcej niż jeden komputer, możemy zainstalować równolegle system NT 4.0 i powoli delektować się nową technologią. W środowisku tym napotkamy kilka funkcji działających zupełnie inaczej niż w Windows 95. Lektura tego artykułu powinna pomóc nam w rozstrzygnięciu mogących pojawić się niejasności.