Drugie oblicze

Komputery osobiste spotykane na co dzień w biurze czy w domu, charakteryzują się dosyć surową i jednolitą estetyką. Często nie sposób odróżnić komputer firmy X od maszyny oferowanej przez firmę Y. Wielu użytkowników chciałoby posiadać urządzenie charakteryzujące się nie tylko funkcjonalnością, ale także oryginalnym, rzadko spotykanym wyglądem. Dla tych wszystkich osób, których stosunek do peceta jest nie tylko utylitarny, przeznaczony jest zestaw multimedialny firmy ADI.

Monitor cyfrowy SVGA – główny element zestawu multimedialnego ADI

Głównym elementem zestawu jest 17-calowy monitor cyfrowy SVGA o niespotykanym, futurystycznym kształcie obudowy, a także oferujący dość dobre parametry pracy. Urządzenie współpracuje z kartą graficzną do maksymalnej rozdzielczości 1280 x1024 punkty przy częstotliwości odświeżania 60 Hz.

klawiatura z zestawu multimedialnego ADI Zestaw firmy ADI jest przeznaczony dla wymagających komputerowców-estetów

Monitor potrafi dostosować się do częstotliwości odświeżania w zakresie od 50 do 120 Hz, zależnie od rozdzielczości. Dzięki zgodności z PnP oraz VESA DPMS DDC 1 oraz DDC 2B dostrojenie częstości do rozdzielczości odbywa się w pełni automatycznie.

Powiązane treści:

Aktualizowany na bieżąco ranking monitorów dla graczy

Parametry monitora

Kineskop urządzenia został wykonany w tradycyjnej technice FST (flat square tube) z ulepszonym kontrastem. Lampa kineskopowa dysponuje powłoką antyradiacyjną dzięki czemu spełnia odpowiednie normy SWEDAC (powszechnie znane jako MPR). Standardowo urządzenie spełnia też normy „green” ustalone przez EPA/Energy Star oraz NUTEK/TCO. Przedni panel monitora wyposażono w zestaw przycisków pozwalających na łatwy dostęp do funkcji OSD (On Screen Display), który umożliwia kontrolę praktycznie wszystkich parametrów wyświetlanego obrazu. Również z przodu umieszczono pokrętła do regulacji głośności i barwy dźwięku wytwarzanego przez zintegrowane z monitorem głośniki. Zestaw stereofonicznych głośników posiada funkcję DuoSurrond i DuoDome umożliwiające swobodne korzystanie z aplikacji generujących dźwięk, bez konieczności korzystania z innego zestawu audio. Dźwięk produkowany przez głośniki był dobrej jakości i dzięki odpowiedniemu ekranowaniu nie zakłócał pracy monitora. W obudowie monitora zainstalowano także czuły mikrofon oraz dodatkowe złącze słuchawkowe.

Reklama
wysoka jakość monitora
dobre brzmienie zestawu audio
niepospolita, futurystyczna stylistyka
drobna mora w rozdzielczości 1280×1024
W skrócie
ADI Duo Multimedia Pack
Przekątna ekranu: 17 cali
Częstotliwości odświeżania:
pozioma – 30-69 KHz,
pionowa – 50-120 Hz
pasmo: 95 MHz
rozdzielczość: 1280×1024 (60 Hz)
Normy: VESA DPMS, PnP,
EPA/Energy Start, NUTEK/TCO,
SWEDAC
Audio: głośniki 7W (x2) stereo,
wbudowany mikrofon
Klawiatura: zgodna z Windows 95
Dostarczył: Vadim, Zielona Góra
tel.(0-68) 26 56 72
fax: (0-68) 26 56 72
e-mail: [email protected]
Cena: 2660 zł

Uzupełnieniem zestawu była ergonomiczna klawiatura poszerzona o dodatkowe klawisze dla systemu Windows 95 oraz myszka podłączana do portu COM lub PS/2. Również te elementy ADI Multimedia Pack miały charakterystyczny wygląd.

Podsumowanie – multimedialny zestaw ADI

Podsumowując, podstawowym elementem zestawu ADI jest dobrej klasy monitor, do którego jakości nie można mieć zastrzeżeń. Jedynym mankamentem była niewielka mora widoczna w maksymalnej rozdzielczości (1280 x1024), której nie można było całkowicie wyeliminować regulując parametry obrazu. Istotną cechą monitora jest możliwość współpracy nie tylko z komputerami PC, ale także z Macintoshami. Ogólnie dzięki funkcjonalności oraz atrakcyjnemu wyglądowi zestaw ADI można polecić tym wszystkim, dla których komputer jest czymś więcej niż tylko narzędziem pracy.