Informacje w zasięgu ręki

 

byte com - portalJedynym miejscem, gdzie czas rządzi się swoimi prawami, a bariera odległości nie odgrywa żadnej roli, jest Internet – otchłań kryjąca w swych czeluściach niezmierzone pokłady informacji. Jej stale wzrastająca popularność ekscytuje, nowo odkrywane zalety zachwycają, zaś mankamenty i niedociągnięcia – wyzwalają strach.

Sieć nie zna granic: ani terytorialnych ani, tym bardziej, międzyludzkich. Obłaskawiając kolejnych internautów przynosi im to, na co tak czekają: informację z najdalszych krańców Ziemi wprost na biurko.

gazeta bankowa

Treść owej informacji nie ma znaczenia. Wśród nawału tego, co rzuca nam pod nogi Internet można bez przeszkód wybrać coś interesującego. Bez wychodzenia z domu, szybko i sprawnie penetrujemy zakątki trudnych do zlokalizowania serwerów wyłuskując fakty, zdjęcia i liczby. Powoli zdobywamy wiedzę i misternie kolekcjonujemy wskazówki, gdzie kształcić się dalej. Adresy i kontakty, które wykorzystamy w realnym świecie mogą również pochodzić z Internetu. Jeśli nawet Sieć nie do końca zadowala nas jakością udostępnianych informacji, znajdujemy punkt zaczepienia pozwalający ruszyć do przodu.