Myszy i ludzie

O teście 10 myszek Geniusa, najpopularniejszych na rynku polskim. Funkcjonalne i trwałe a przy tym niedrogie

Dzięki uprzejmości wrocławskiej firmy JTT mieliśmy okazję przetestować kolekcję nowych myszek Geniusa wyposażonych w sterowniki dla najpopularniejszych systemów. Wśród dostarczonych urządzeń znalazły się zarówno proste, tradycyjne modele, jak i bardziej złożone, oferujące ciekawe możliwości.

Do serii myszy MyMouse oraz do modeli EasyTrack i MouseOne dołączone były sterowniki pracujące w systemach DOS, Windows 3.x, Windows NT oraz Windows 95. Niestety w przypadku tego ostatniego zainstalowanie dostarczonych driverów uniemożliwiało uruchomienie programu pozwalającego na skonfigurowanie myszki zgodnie z własnymi potrzebami. Dopiero rezygnacja z instalowania tych sterowników i użycie oprogramowania dla środowiska Windows 3.x sprawiły, że wszystkie możliwe udogodnienia stały się równie łatwo osiągalne jak w pozostałych systemach.

Wspomniany program daje możliwość przypisania poszczególnym klawiszom myszki najczęściej wykonywanych funkcji (np. podwójne kliknięcie – prawemu klawiszowi). Ponadto pozwala ustawić prędkość przesuwania, wielkość oraz kolor kursora, stopień akceleracji (programowego przyspieszania ruchu kursora w stosunku do prędkości kulki). Umożliwia też przełączenie myszy w tryb pracy dogodny dla osób leworęcznych. Ustalanie wszystkich tych parametrów odbywa się w prosty sposób poprzez wybór odpowiedniej opcji z menu. Dostarczone oprogramowanie współpracuje również z myszkami innych producentów pracującymi w trybie PC Mouse. Oprócz sterowników w zestawach myszek MyMouse i EasyTrack znajduje się program do tworzenia multimedialnych prezentacji – MediaMate. Proste modele EasyMouse i MouseDear nie posiadały żadnych sterowników.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.