Siódmy wspaniały

Rośnie aktywność Corela na rynku software’owym. Do naszej redakcji dotarła właśnie siódma wersja popularnego pakietu graficznego.

CorelDRAW – już nie tylko do rysunku

Kanadyjczycy z Corela od dawna stawiają na uniwersalność swojego pakietu i „siódemka” konsekwentnie podąża tym kursem. Nazwa CorelDRAW pochodzi z czasów, kiedy pakiet służył wyłącznie do rysowania i dziś nie oddaje już stanu faktycznego. Obecność w zestawie takich programów jak Capture, Color Manager, Depth, Dream 3D, Multimedia Manager, Photo-Paint, Script Editor, Texture, Draw czy Scan oznacza, że możemy wykonywać zrzuty ekranowe, zarządzać kolorami w dokumentach, tworzyć trójwymiarowe znaki graficzne i całe sceny, korzystać z elementów multimedialnych, tworzyć i obrabiać pliki bitmapowe, dodawać własne polecenia do menu, opracowywać tekstury, tworzyć grafiki wektorowe i skanować.

W skrócie
CorelDRAW 7
Wymagania: PC Pentium; 16 MB RAM; napęd CD-ROM; Windows 95/NT; 40 – 330 MB na dysku
Producent: Corel Corporation, Kanada,
http://www.corel.com
Dostarczył: Magit, Wrocław,
tel.: (0-71) 72 94 50,
fax: (0-71) 48 34 67,
e-mail: [email protected],
http://www.magit.com.pl
Cena: 1999 zł
Uaktualnienie:
1149 zł

Pakiet zajmuje trzy płyty CD i poza wymienionymi programami zawiera setki zdjęć, grafik, fontów i clipartów oraz 30-dniową wersję programu CorelCAD. Pakiet można zainstalować na dysku w całości lub tak, aby zajmował jak najmniej miejsca. W tym drugim przypadku programy stale korzystają z napędu CD-ROM, zatem powinien on być możliwie szybki. Z kolei pełna instalacja dyskowa zajmuje około 330 MB, czyli pakiet „kosztuje” jednak niemało.

 

Powiązane treści:

Corel prezentuje nową wersję pakietu CorelDRAW Graphics Suite 2018