21-calowa Belinea współpracuje z Macintoshami i pecetami | ![]() |
Urządzenie posiada system On-Screen Dis-play podający informacje w jednym z pięciu języków: angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim oraz włoskim. Przy użyciu zaledwie czterech przycisków umieszczonych na przednim panelu monitora można kontrolować wiele parametrów. Obok standardowych funkcji regulacji jasności, kontrastu, pozycji oraz rozmiaru obrazu można regulować zniekształcenia poduszkowe, trapezowe, odkształcenie równoległoboku, możliwe jest też obracanie obrazu, regulacja temperatury barw oraz redukcja mory. Zużycie energii przez monitor jest zgodne z normami VESA DPMS oraz Energy Star. Poziom promieniowania emitowanego przez urządzenie nie przekracza wartości określonej przez surową szwedzką normę TCO’92. Belinea używa VESA DDC1/2B do wynegocjowania z kartą graficzną najbardziej optymalnych ustawień częstotliwości odświeżania dla każdej rozdzielczości.
Zastosowany w monitorze kineskop posiada maskę pozwalającą na uzyskanie punktu o wielkości 0,25 mm. Ekran z zewnątrz pokryty jest warstwą AGRAS (Anti-Glare, Anti-Reflection and Anti-Static coat) zapewniającą niski poziom refleksów świetlnych, chroniący także przed elektryzowaniem się lampy kineskopowej.
|
|
W czasie testów monitor prawidłowo współpracował z różnymi kartami graficznymi: ATI Mach64 z 2MB RAM, Orchid Kelvin Video 64 również z 2MB pamięci obrazu, oraz z cztero-megabajtowym S3 ViRGE/VX. We wszystkich przypadkach monitor nie miał kłopotów z pracą w wysokich rozdzielczościach przy wysokich częstotliwościach odświeżania. Przy pracy w trybach powyżej 1280×1024 konieczne było jednak skorzystanie z funkcji redukcji mory i niestety nie zawsze udało się uzyskać pożądany efekt.
Ogólnie parametry wyświetlanego obrazu były zadowalające; geometria, jakość kolorów nie wzbudzały zastrzeżeń. Tak możliwości, jak i cena monitora sprawiają, że naturalnym obszarem zastosowań tego urządzenia są różnego rodzaju prace DTP oraz CAD.