LANtastyczny system

Już od dawna produkt Artisoftu – LANtastic – był jednym z liderów wśród oprogramowania obsługującego sieci peer-to-peer. Nasza redakcja miała okazję zapoznać się z najnowszą wersją pakietu – 7.0 PL – którego polska premiera odbyła się w grudniu ubiegłego roku.

Sieci komputerowe, nawet w małych firmach, nie są obecnie niczym nadzwyczajnym. Umożliwiają pełne wykorzystanie zasobów podłączonych do nich komputerów, podnoszą wydajność pracy i ułatwiają komunikację pomiędzy

pracownikami.

Od początku istnienia na rynku, LANtastic przeszedł dużą metamorfozę. Przed laty traktowany był z pewnym lekceważeniem, zwłaszcza przez administratorów „dużych” sieci. Wszak, aby bez trudu obsługiwać LANtastica, nie było konieczne kończenie trudnych kursów instalowania i zarządzania tą siecią.

W skrócie
LANtastic 7.0 PL
Wymagania: (DOS/Windows 3.1x/Windows 95)
PC XT/386/486; 640 KB/4 MB/8 MB RAM; 7/6/6 MB na dysku
Producent:
Artisoft, USA
http://www.artisoft.com
Dostarczył:
Forlans, Poznań
tel.: (0-61) 68 99 00
fax: (0-61) 68 95 73
e-mail: [email protected]
http://www.forlans.com.pl
Cena: ok. 500 zł (jedno stanowisko);
2000 zł (10 stanowisk)
Uaktualnienie: ok. 300 zł (jedno stanowisko);
1200 zł (10 stanowisk)

Obecna wersja LANtastica – 7.0 – w stosunku do poprzednich edycji została bardzo rozbudowana. Poprawne zainstalowanie i skonfigurowanie tej wersji produktu wymaga sporej wiedzy i doświadczenia. Samo administrowanie siecią jest jednak równie proste jak w poprzednich edycjach LANtastica. Mimo tego, że większość instalacji tej sieci obejmuje niewielką liczbę komputerów, produkt Artisoftu jest także przystosowany do wykorzystania w firmach, które chcą łączyć ze sobą większe liczby maszyn. Znacznie ułatwia to fakt, że LANtastic 7.0 PL umożliwia integrację komputerów pracujących pod kontrolą różnych systemów operacyjnych (DOS, Windows 3.1x/95/NT, OS/2, UNIX i MacOS).