Czy leci z nami pilot?

US Robotics Pilot 5000 nie jest typowym przedstawicielem elektronicznych notesów, gdyż bardziej przypomina tradycyjny notatnik niż komputer. Inność ta w głównej mierze polega na sposobie komunikacji z użytkownikiem. Do wprowadzania danych wykorzystany został system rozpoznawania pisma ręcznego „Graffiti”. Dołączonym do zestawu plastykowym rysikiem wpisuje się litery i cyfry. Już w ciągu 5 minut można opanować bezbłędne wprowadzanie notatek.

Gliniana tabliczka i rylec – producent zrezygnował w Pilocie z klawiatury zastępując ją wyświetlaczem ciekłokrystalicznym i rysikiem tabliczka bynajmniej nie gliniana

Organizer wyposażony został w kilka niezbędnych funkcji i aplikacji. W skład oprogramowania wchodzi terminarz, prosty kalkulator, książka adresowa, lista spraw do załatwienia, notatnik oraz program pozwalający na komunikację z komputerem. Ponadto możliwe jest wprowadzenie do pamięci gry Giraffe umożliwiającej naukę „alfabetu Graffiti”. Udostępnione funkcje pozwalają zaś na zabezpieczenie danych hasłem, wyszukiwanie informacji, włączanie sygnału dźwiękowego przy reakcji na zdarzenie, określenie kategorii, do której należy dany rekord, a także sprawdzenie stanu baterii czy ilości wolnej pamięci.

Wraz z Pilotem dostarczono oprogramowanie pracujące w środowisku Windows, będące dokładną kopią programów znajdujących się na pokładzie Pilota, rozszerzoną możliwością przenoszenia danych do innych aplikacji (Schowek, Word, Excel). Niestety współpraca z polskim wersjami tych programów (prócz schowka) nie była możliwa – angielskie działają bez zarzutu.

plus rozpoznawanie pisma ręcznego
plus niewielkie wymiary i waga
plus synchronizacia danych z komputerem przez modem
minus zbyt cichy sygnał dźwiękowy
minus brak lokalizacji
minus wysoka cena
W skrócie
US Robotics Pilot 5000
Wymiary: 117,5x80x17,5 mm
Zasilanie: 2 baterie AAA (alkaliczne)
Pamięć operacyjna: 512 KB
Maksymalna prędkość komunikacji z modemem: 57600 bit/s
Zakres dostępnych dat:od 1.01.1904 do 31.12.2031
Producent:
US Robotics, USA
http://www.usr.com/palm
Dostarczył:
Veracomp, Kraków
tel.: (0-12) 21 98 73
fax: (0-12) 22 06 97
e-mail:[email protected]
Cena: 1470 zł

Synchronizacji danych pomiędzy komputerem a notatnikiem można dokonać zarówno przy użyciu modemu, jak i za pomocą interfejsu szeregowego. Organizer łączymy z komputerem bądź z modemem, używając dołączonej podstawki dokującej.

Niewielkie rozmiary, stosunkowo duża pojemność zgromadzonej informacji (2500 adresów, 500 notatek i spraw do załatwienia, 2400 terminów) w niewielkiej pamięci operacyjnej (512 KB), w połączeniu z dużą wygodą obsługi i funkcjonalnością czynią z US Robotics Pilot 5000 niezastąpione narzędzie pracy biznesmena.