Sprzedając z walizki

W pracy handlowca czy akwizytora często konieczne jest wystawianie faktur lub rachunków w „szczerym polu”, daleko od własnego biura. Zestawem spełniającym powyższe wymaganie jest Vatman Beretta, czyli przenośne biuro handlowe firmy Polhit.

Po umieszczeniu wewnątrz walizki komputera PSION WorkAbout i drukarki Cannon BJ-30 pozostaje niewiele miejsca na dokumenty sprzedając z walizki

Vatman Beretta złożony został ze standardowych, sprawdzonych elementów, a użyteczność oraz prostotę tego rozwiązania producent oparł na pomyśle odpowiedniego dobrania i skonfigurowania zestawu. W gustownej walizce na specjalnie profilowanym wypełnieniu umieszczony został przenośny komputer PSION WorkAbout wraz z niewielkich rozmiarów drukarką atramentową Cannon BJ-30. Komputer wyposażony jest w 1 MB pamięci operacyjnej oraz 128 KB dysk typu „Solid State Disk” (Flash Memory). Uchwyt pozwala na ustawienie PSION-a pod dowolnym kątem lub wymontowanie go z zestawu. Pod komputerem wygospodarowano miejsce na papier do drukarki (około 100 arkuszy A4).

plus długi czas pracy przy zasilaniu z akumulatora wewnętrznego (4 godziny)
plus praca przy zasilaniu z sieci 220 V i z akumulatora samochodu
plus pojemnik na papier do drukarki
minus duży ciężar
minus wysoka cena
W skrócie
Vatman Beretta
Komputer: PSION WorkAbout
Drukarka: Canon BJ-30
Zasilanie: Akumulator wewnętrzny (maks. czas pracy 4 godz.), prostownik 220 V, akumulator samoch. 12 V
Oprogramowanie: System Sprzedaży Seller wersja 1.12
Producent:
POLHIT Mobile Computer System, Warszawa
tel.: (0-22) 622 48 71
fax: (0-22) 621 43 98
Cena: 5070 zł

Zasilanie zestawu zapewnia akumulator 12V, 2.1 Ah angielskiej firmy Yuasa umieszczony tuż obok pojemnika na papier. Pozwala on na 4 godziny pracy, przy czym większość energii zużywana jest przez drukarkę. Zestaw zaopatrzono w prostownik, co daje możliwość pracy przy zasilaniu z sieci z doładowaniem akumulatora.

Po otwarciu walizki automatycznie zostaje włączone zasilanie i zestaw gotowy jest do pracy. Tuż nad komputerem znajduje się centralny wyłącznik, który odcina zasilanie z akumulatora. Serce Vatmana Beretty stanowi oprogramowanie. Oprócz systemu operacyjnego PSION w wersji 3.56F i standardowego oprogramowania (baza danych, kalkulator, program komunikacji z komputerem stacjonarnym, arkusz kalkulacyjny) na dysku flash memory znaleźć można również polski program obsługi sprzedaży Seller w wersji 1.12. Program ten pozwala na swobodne prowadzenie typowej działalności handlowo-usługowej: wystawiania faktur i rachunków VAT, ewidencji magazynów, bazy danych klientów, kontroli wystawionych dokumentów. Dodatkową jego zaletą jest obsługa polskich liter.