Z przeszczepionym przyciskiem

Mysz WinMouse firmy A4-Tech reprezentuje nową serię PRO-9. Dostarczony model PRO-9V, pracujący z rozdzielczością dynamiczną 400-7500 dpi wyposażony jest w złącze RS-232C 9pin.

PRO-9: środkowy przycisk myszki przeniesiono tak, by naciskać go kciukiem środkowy z boczku

Na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie zupełnie zwykłej, dwuprzyciskowej myszki, jednak w rzeczywistości jest to mysz trójprzyciskowa, zgodna ze standardem PC Mouse System. „BrakujacyQ środkowy przycisk został przeniesiony na lewy bok obudowy i obsługiwany jest kciukiem. To niezwykle proste rozwiązanie jest godne naśladowania. Zwiększono funkcjonalność urządzenia, a wyeliminowanie jednego przycisku z czołowej części myszki powiększa powierzchnię dostępną dla dwóch pozostałych. Oczywiście myszka może również pracować w trybie MS Mouse.

plus wysoka ergonomia
plus duża rozdzielczość dynamiczna
plus wyposażenie
minus dość „twarde” przyciski
W skrócie
PRO-9 Mouse
Rozdzielczość: 400 dpi (dynamiczna 7500 dpi)
Wyposażenie: podkładka, sterowniki
Producent: A4Tech
Dostarczył:
Megabajt, Warszawa
tel.: (0-22) 669 39 68
fax: (0-22) 669 39 82
Cena: 37 zł

Na dyskietce umieszczono sterownik przeznaczony do pracy w systemie DOS oraz program obsługujący myszkę w systemach Windows 3.x. Ten ostatni daje możliwość ustawienia takich parametrów jak kolor i wielkość kursora, stopień akceleracji, maksymalny odstęp czasu, w którym kolejne naciśnięcia lewego klawisza rozpoznawane są jako podwójne kliknięcie. Można również przypisać prawemu i „środkowemu” przyciskowi jedną z kilkunastu funkcji realizowanych przez klawisze funkcyjne lub sterujące kursorem (np. PageUp, PageDown). Pomimo, że na opakowaniu widnieje napis „Designed for Win95”, wśród programów nie ma sterownika przeznaczonego dla Windows 95. Urządzenie działa jednak poprawnie ze standardowymi driverami.