Biuro dla Polaka 97

Szybkość rozwoju programów firmy Microsoft zadziwia, nie na darmo jest liderem na tym rynku; cieszy też coraz szybsze polonizowanie najnowszych wersji tego amerykańskiego giganta - przetestowaliśmy MSOffice '97

Ze wszystkich stron słychać coraz głośniejsze rozmowy o pakiecie MS Office 97 PL. Jak zachowuje się sprawdzanie polskiej pisowni, co nowego potrafi autokorekta, czy poszerzono zakres słownika – to tylko niektóre pytania nurtujące potencjalnego użytkownika nowego produktu Microsoftu.

Angielskojęzyczną wersję beta MS Office 97 Professional przedstawiliśmy Czytelnikom stosunkowo dawno, bo w CHIP-ie 12/96. W bieżącym artykule skoncentrujemy się więc na lokalizacji produktu, nie zapominając jednak o najważniejszych nowościach pakietu.

W skrócie
MS Office 97 PL Professional beta
Wymagania: PC 486, 8 MB RAM dla Windows 95 albo 16 MB dla Windows NT 3.51/4.0, napęd CD-ROM, 60-200 MB na dysku
Producent: Microsoft, USA
http://www.microsoft.com
Dostarczył: Microsoft, Warszawa
tel.: (0-22) 661 54 00, fax: (0-22) 661 54 34
http://www.microsoft.com/poland
Cena: ok. 2100 zł
Uaktualnienie: ok. 1400 zł

Najnowsza wersja Microsoft Office została zlokalizowana prawie w całości. Oprócz znanych z Office 95 PL aplikacji takich jak: Word, Excel, Access, Power-Point i Binder, przetłumaczono również rozbudowany program do zarządzania informacją osobistą (PIM) – Outlook. Zastępuje on trzy dotychczasowe aplikacje ( Mail, Exchange i Schedule+ ), łącząc w sobie obsługę poczty elektronicznej, kalendarz i moduł planowania zadań dla jednej osoby oraz całej grupy. Procesowi lokalizacji oparł się tylko Photo Editor, program służący do skanowania i obróbki obrazu.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.