Brak

Krótki test czytnika CD-ROM-ów; jest on najszybszym jak do tej pory urządzeniem, które zostało przetestowane w laboratorium CHIP-a

W laboratorium przetestowaliśmy pierwszy napęd piętnastokrotnej prędkości – model XM-3801B – firmy Toshiba. Urządzenie podłączamy do interfejsu SCSI-2. Podczas pracy płyta wiruje dając średnio 14-krotną prędkość transmisji (maks. 15). Wysoką wydajność urządzenia osiągnięto dzięki rozmiarowi bufora – 256 KB – oraz użyciu, w zależności od położenia głowicy, częściowej stałej prędkości kątowej (PCAV), stałej prędkości kątowej (CAV) i stałej prędkości liniowej (CLV). Napęd potrafi odczytać płyty zapisane w formacie CD-E, czyli kasowalne płyty CD-ROM.

Prędkość najnowszego napędu Toshiby dorównuje starszym dyskom IDE cd prawie jak twardziel

Podobnie jak poprzednie modele urzadzenie może pracoważ w pozycji poziomej i pionowej. Zwiększono jednak średni czas bezawaryjnej pracy (MTBF) do 125000 godzin.

Niższy niż podaje producent, średni transfer spowodowany został różnymi prędkościami odczytu w zależności od umiejscowienia danych na powierzchni płyty.

pluswysoki transfer
pluskrótki czas dostępu
pluszgodność z MPC-3
minusmała prędkość korekcji błędów
W skrócie
SideWinder Game Pad SideWinder 3D Pro
Game Pad: 8 przycisków, krzyżakowy przycisk kierunków, dodatowe złącze portu gier
3D Pro: 8 przycisków, hat switch,przepustnica, sterowanie lotką kierunku
Dostarczył:
Microsoft, Warszawa
tel.: (0-22) 661 54 00
fax: (0-22) 661 54 34
http://www.micorsoft.com/
Cena:
440 zł (SW Game Pad)
60 zł (Game Pad)

Granicę 2 MB/s urządzenie uzyskuje dopiero w 25% obszaru płyty, zaś maksymalna prędkość – ok. 2250 KB/s – osiągana jest w 40% nośnika. Po przekroczeniu tej wartości (40%) napęd czyta

wykres transferu z całej płyty

do końca z prędkością 2300 KB/s. Średni zmierzony czas dostępu – 105 ms – jest wynikiem bardzo dobrym. W trakcie tego testu maksymalny składowy czas dostępu wyniósł 138 ms.

Podczas korekcji błędów, w porysowanym obszarze płyty, napęd odczytywał dane z prędkością 100-500 KB/s. Niestety, po wyjściu z uszkodzonej części nośnika odczyt ustabilizował się na granicy 602 KB/s.

Nowy napęd firmy Toshiba, jako najszybsze urządzenie testowane w naszym laboratorium, polecamy najbardziej wymagającym, gotowym zapłacić za bardzo wysokie możliwości.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.