Mała zgrabna

Krótki test niedrogiej drukarki laserowej, w sam raz dla małych biur, a także doskonała do wykorzystania w domu

Drukarki laserowe po opanowaniu biur zdobywają także biurka domowych pecetów. Przykładem jest SuperScript 660plus firmy NEC, w której zastosowano technologia GDI, co biorąc pod uwagę wygraną przez „okienka” wojnę o domowe komputery, nie wydaje się ograniczeniem. Drukarkę standardowo wyposażono tylko w 256 KB pamięci i 8-bitowy procesor, który steruje przepływem danych dostarczanych przez port dwukierunkowy. To wszystko w bardzo małej i zgrabnej obudowie, do której wnętrza dostać się można po naciśnięciu jednego przycisku, uzyskując w ten sposób dostęp do wszystkich ważniejszych „zakamarków”. Tak więc ewentualne zakleszczenia papieru nie są problemem. Standardowo podajnik papieru mieści 150 arkuszy, ale możemy dodać jeszcze opcjonalny podajnik na 250 kartek. Pracować można ze wszystkimi popularnymi formatami papieru (do A4), nie zapomniano też o kopertach.

Oprogramowanie NEC-a SuperScript 660+pozwala, oprócz trybu GDI, emulować języki PCL 5e i PostScript nec superscript 660plus

Oprogramowanie sterujące drukarki pozwala, oprócz własnego trybu GDI, emulować języki PCL 5e i PostScript. Umożliwia to bezproblemową pracę praktycznie ze wszystkimi programami. Rozdzielczość 600×600 dpi wspomagana jest firmową technologią wygładzania krawędzi SET (Sharp Edge Technology). Program sterujący udostępnia bardzo szerokie możliwości konfiguracji poszczególnych trybów pracy. Możemy drukować w negatywie, odbiciu lustrzanym i umieszczać na stronie dwie albo cztery miniatury stron. Opcja dzielenia drukarki przez kilku użytkowników (w sieci typu peer to peer) wspomagana jest przez przejrzysty mechanizm kolejkowania. Możliwa jest praca z aplikacjami dosowymi, ale tylko, gdy pracują w oknie DOS.

plusdobra jakość wydruków
plusrozbudowane oprogramowanie sterujące
pluskonstrukcja obudowy
minusbrak polskiej dokumentacji i oprogramowania
W skrócie
NEC SuperScript 660 Plus
Technologia druku: laserowa
Języki: GDI, PCL, PostScript
Rozdzielczość: 600 dpi, SET
Prędkość: do 6 str./min
Producent:
NEC
Dostarczył:
NEC, Kraków
tel.: (0-12) 22 18 20
fax: (0-12) 23 09 76
e-mail: [email protected]
http://www.nec.com/
Cena: 1465 zł

Wydruki testowe pokazały co naprawdę kryje się w tej niewielkiej drukarce. Druk odbywał się z prędkością 6 stron na minutę, co jest wynikiem wystarczającym nawet dla małego biura. Linie są bez schodków i załamań, czarne płaszczyzny równomiernie pokryte tonerem, a zastosowany dightering nie powoduje powstawania tak częstych w innych drukarkach schodków przy druku płynnych przejść odcieni szarości. Dała się, niestety, zaobserwować niska skuteczność rozładowywania wałka, objawiająca się jaśniejszymi smugami po wydrukowaniu naprzemiennie czarnych i białych pasów.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.