Stare wino w nowej butelce

Na Gwiazdkę 1996 roku Święty Mikołaj nie zapomniał o licznych miłośnikach Internetu. Mikołajem okazał się Netscape, a jego elektronicznym prezentem – nowa wersja 4.0 przeglądarki Navigator. Producent dołożył wszelkich starań, aby dostosować swój produkt do przyszłościowych wymogów internetowych i intranetowych. Nawet nazwa pakietu została zmieniona z Navigator na Communicator.

Podobnie jak w poprzednich wersjach jądrem pakietu jest przeglądarka WWW, czyli Navigator. Uzupełnia ją edytor HTML (Composer), samodzielny moduł do obsługi poczty (Messenger) i grup dyskusyjnych (Collabra). Dodatkiem do całości jest narzędzie umożliwiające grupową pracę nad projektami online. W jego skład wchodzi program odpowiedzialny za transfer danych audio, wspólna tablica ułatwiająca wymianę informacji „na żywo” oraz mechanizm transmisji plików.

Uwagamamy to na chip-cd 4/97
Na krążku dołączonym do niniejszego zeszytu, w kategorii Software | Test Software znajduje się Netscape Navigator 3.0 dla Windows 95, Windows 3.1 oraz Macintosha

Oprócz zmian czysto kosmetycznych na uwagę zasługuje nowy pasek narzędzi, który można swobodnie przemieszczać. Zawiera on cztery ikony pozwalające przełączać się pomiędzy podstawowymi komponentami Communicatora. Zmodyfikowana została również technika ukrywania i wyświetlania pasków z ikonami oraz z adresami. W tym celu każdy pasek wyposażony jest w odpowiednie przyciski.