Dostroić Sieć

Pierwsza część poradnika internetowego; czyli o tym, że Internet to nie tylko WWW i Netscape; Sieć posiada jeszcze kilka innych usług
Wędrówka po serwerach WWW może być znacznie efektywniejsza, gdy poznamy dokładniej narzędzia dedykowane do obsługi stron HTML – przeglądarki WWW. Lektura niniejszego artykułu przybliży nam możliwości dwóch programów tego typu: Microsoft Internet Explorera 3.02 PL oraz Netscape Navigatora 3.01.CHIP 7/97: Przegląd możliwości przglądarek WWW – Internet Explorera i Netscape Navigatora
CHIP 8/97: Wyszukiwanie informacji w Internecie, serwisy wyszukiwawcze
CHIP 9/97: Wysyłanie poczty elektronicznej za pośrednictwem Sieci oraz wykorzystanie grup dyskusyjnych
CHIP 10/97: Wykorzystanie grup dyskusyjnych.
Kolejne części cyklu w przygotowaniu.

Czym tak naprawdę jest Internet, o którym głośno na każdym kroku? Co dokładnie oznaczają pojęcia World Wide Web, e-mail czy listy dyskusyjne (newsgroups)? Co to jest serwis wyszukiwawczy?

Uwagamamy to na chip-cd 5/97mamy to na chip-cd 7/97
Na CD-ROM-ie dołączonym do bieżącego numeru, w opcji Know-how | Podstawy Internetu znajduje się prezentacja multimedialna przedstawiająca możliwości podłączenia się do Internetu za pośrednictwem numeru telefonu 0-20 21 22. Internet Explorera 3.02 PL możemy znaleźć na CD-ROM-ie 7/97 a Netscape Navigatora na CHIP-CD 5/97.

W kolejnych numerach CHIP-a postaramy się objaśnić jak najszerzej wszystkie te hasła oraz wskazać niedoświadczonym „surferom”, jak wykorzystać maksimum możliwości Sieci oraz w prosty i efektywny sposób czerpać zgromadzone w niej informacje. Niniejszy odcinek poświęcimy najpopularniejszej usłudze internetowej – WWW.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.