Idealny do prezentacji

Wszyscy, którzy kiedykolwiek przygotowywali prezentację komputerową spotkali się z tym samym problemem: jak przedstawić swoją pracę, aby była dobrze widoczna dla jak największej liczby osób. Dobrym rozwiązaniem mogą być konwertery tłumaczące sygnał karty graficznej komputera na zrozumiały dla zwykłego telewizora, czego przykładem jest Presenter TView Gold firmy Focus Enhancements. Umożliwia on podłączenie telewizora lub magnetowidu do komputerów typu PC lub Macintosh. Aby zapewnić współpracę z dowolnym sprzętem wizualnym, urządzenie wyposażono w trzy rodzaje wyjść: Composite Video, S-Video oraz Euro/Scart. Sygnał może być wyprowadzany w standardach PAL i NTSC. Za pomocą przycisków na przedniej ściance możliwe jest korygowanie pozycji obrazu oraz „zamrażanie” aktualnie wyświetlanego kadru.

TView Gold oferuje bardzo dobrą, jak na konwertery, jakość obrazu do presentowania

Ze względu na pełne wykorzystanie standardu Plug and Play, dołączone oprogramowanie ogranicza się jedynie do wspomagania prezentacji. Electronic Marker został dostarczony w wersjach dla Windows i MacOS. Za jego pomocą możliwe jest rysowanie naekranie jak po kartce papieru oraz podkreślanie jaskrawym kolorem istotnych fragmentów obrazu. Bardzo przydatna jest także funkcja umieszczania piktogramów (np. strzałek), wskazujących na ważne elementy prezentacji.

Presenter TView Gold
Maks. rozdzielczość: 1024×768
Maks. odświeżanie: 85Hz
Wyjścia wideo: Composite, S-Video, Euro/Scart
Oprogramowanie: Electronic Marker dla Windows i MacOS
Producent: Focus Enhancements http://www.focusinfo.com
Dostarczył: Applause, Warszawa tel.: (0-22) 622 73 91, fax: 622 73 96
e-mail: [email protected]
http://www.applause.polished.net
Cena: ok. 2500 zł
plus dobra jakość konwersji
plus konwersja wysokich rozdzielczości
plus dobre oprogramowanie

TView Gold, w przeciwieństwie do wielu innych konwerterów, oferuje dosyć wysoką jakość wyświetlanego na telewizorze obrazu. Pomimo że maksymalną rozdzielczością jest 1024×768, to najlepsze rezultaty osiąga się przy 640×480. Możliwe jest uzyskanie częstotliwości odświeżania rzędu nawet 85Hz. Pełne i dokładne odwzorowanie kolorów nie odbiega wiele od oferowanego przez monitory komputerowe. Testy przeprowadzone przy użyciu Nokia Monitor Test wykazały pewne słabości konwertera. Tworzy on dosyć wyraźny pionowy efekt mory oraz zniekształca lekko obraz przy zmianie koloru większych obszarów ekranu. Jednak te problemy nie są zauważalne przy normalnej pracy, szczególnie z prezentacjami.

TView Gold prezentuje się bardzo dobrze na tle podobnych sobie urządzeń. Przy swojej względnie niskiej cenie może stanowić idealne rozwiązanie dla firm przygotowujących prezentacje dla małej liczby widzów.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News