Kompaktowe biuro

H ewlett Packard OfficeJet Pro 1150C integruje skaner, kserokopiarkę i kolorową drukarkę atramentową. Z wyglądu przypomina typową drukarkę HP DeskJet z zamontowanym u góry skanerem. Do komputera przyłączany jest dwukierunkowym kablem typu Centronics. Do pełnego wykorzystanie jego możliwości wymagane jest posiadanie złącza równoległego typu ECP. Panel kontrolny zaopatrzono w wyświetlacz LCD i 12 dobrze opisanych przycisków.

Całe biuro na biurku: HP 1150C zastępuje drukarkę, skaner i kserokopiarkę biuro na stoliku

Funkcję kserokopiarki urządzenie może pełnić bez podłączenia do komputera. Maksymalny rozmiar papieru to A4 (dotyczy to także drukarki i skanera). Do dyspozycji mamy podstawowe funkcje, takie jak skalowanie (od 50% do 400%), regulacja jasności i jakości odbitek. Wybierać możemy pomiędzy kopiami czarno-białymi i kolorowymi. Ciekawą własnością jest możliwość automatycznego skalowania oryginału tak, by zmieścił się na kopii.

Po włączeniu komputera i zainstalowaniu dostarczonego oprogramowania możemy drukować i skanować. Drukarka może pracować ze wszystkimi rodzajami nośników przeznaczonych dla „atramentówek” (papier zwykły, powlekany, folie, koperty etc.). Uzyskiwane wydruki nie mają słabych stron. Odwzorowanie kolorów jest bardzo dobre, dightering płynny, a litery tekstu wyraźne i ostre. To wszystko z prędkością dochodzącą do 8 stron na minutę (oczywiście w przypadku prostych dokumentów) i rozdzielczością 600 dpi. Jeśli stworzyliśmy bardziej skomplikowaną grafikę, na zakończenie drukowania przyjdzie nam poczekać znacznie dłużej.

HP OfficePro 1150C
Technologia druku: atramentowa, dwa zasobniki: cz-b + 3 kolory
Języki: PCL3
Rozdzielczość: drukarka – cz-b 600×600 dpi, kolor 300×600 dpi, REt, CREt, ColorSmart i HP Real Life Imaging System; skaner – optyczna 300 dpi, interpolowana 1200 dpi
Prędkość druku: do 8 str./min
Producent: Hewlett Packard, Warszawa tel.: (0-22) 608 77 00, fax 608 76 00 http://www.hp.com
Cena: 4150 zł
plus wysoka jakość wydruków
plus cicha praca
plus duża szybkość
minus wysoki koszt „odbitki”

Jednoprzebiegowy skaner o optycznej rozdzielczości 300 dpi (interpolowana do 1200 dpi) i 24-bitowym kolorze pozwala na dołączanie grafiki do dokumentów bez wychodzenia z naszego ulubionego edytora. Jeśli musimy odczytać tekst, pomocą służy nam program Caere Omni Page, który czyta szybko i w kilku językach, niestety nie po polsku.

Do zestawu dołączono programy graficzne firmy Adobe (Photo Deluxe i Photo-shop LE). Dzięki temu „kombajn” doskonale potrafi zastąpić pojedyncze urządzenia. Do pełni szczęścia brakuje tylko wbudowanego faksu czy chociażby oprogramowania pozwalającego efektywnie wykorzystać faksmodem komputera w połączeniu ze skanerem i drukarką.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News