Wędrówki po Sieci

Jeśli nie znamy adresu gdzie możemy znaleźć interesujące nas informacje, możemy skorzystać z darmowej usługi przeszukania zasobów Internetu za nas


współpraca: Leszek Bogdanowicz, Michał Rolski,
Jacek Surażski, Wojtek Sylwestrzak

Do najważniejszych sprawności, które powinien posiąść każdy poczatkujący Internauta, należy umiejętność posługiwania się serwisami wspoma-gającymi wyszukiwanie informacji w Internecie.CHIP 7/97: Przegląd możliwości przglądarek WWW – Internet Explorera i Netscape Navigatora
CHIP 8/97: Wyszukiwanie informacji w Internecie, serwisy wyszukiwawcze
CHIP 9/97: Wysyłanie poczty elektronicznej za pośrednictwem Sieci oraz wykorzystanie grup dyskusyjnych
CHIP 10/97: Wykorzystanie grup dyskusyjnych.
Kolejne części cyklu w przygotowaniu.

Bez pomocy tych serwisów odnalezienie przez użytkownika w Sieci interesujących dokumentów byłoby wyłącznie dziełem przypadku. Porównanie wyszukiwania danych w Internecie do szukania przysłowiowej igły w stogu siana nie jest już bowiem zbyt trafne. Odnalezienie określonej strony WWW jest obecnie mniej więcej tak samo trudne, jak odszukanie ziarenka piasku na pustyni.

Mimo to większość użytkowników Internetu potrzebuje do rozwiązania tego problemu zaledwie kilku sekund. W celu odnalezienia pożądanych informacji wystarczy bowiem na ogół skorzystać z usług serwisów wyszukiwawczych (patrz też artykuł w CHIP-ie 11/96, s. 94-100) oraz katalogów tematycznych. Te pierwsze dzień za dniem przeczesują zasoby Internetu, automatycznie indeksują w specjalnych bazach danych znalezione strony, rejestrują zauważone zmiany i bezpłatnie udostępniają użytkownikom tak tworzone katalogi słów kluczowych.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.