Finansowe</head><body background=

Krótki test programu przeznaczonego do zarządzania sprzedażą i ksiągowością mniejszych podmiotów gospodarczych

Wrocławska firma NAVO przygotowała pod nazwą NAVO Firma zestaw dwóch programów wspomagających pracę działów sprzedaży i księgowości podmiotów gospodarczych. Pakiet składa się z programów Sprzedaż 3.1 oraz Księga Przychodów i Rozchodów 3.1 pracujących w środowisku Windows i w pełni wykorzystujących zalety „okienek”: wymienić tu należy chociażby obecność pasków narzędzi i statusu, pracę z myszką, ukryte pod prawym klawiszem myszy kontekstowe menu oraz pomoc kontekstową. Pakiet może być instalowany w systemach Windows 3.1x, 95 lub NT, jednak w tych dwóch ostatnich przypadkach w pewnych okolicznościach może występować błędne odwoływanie się programu do bibliotek systemowych, co w rezultacie prowadzi do zakończenia pracy aplikacji.

Pakiet NAVO Firma automatycznie wykonuje operacje takie jak np. wyliczanie podatku VATksięga przychodów

Podstawowe funkcje programu Sprzedaż 3.1 to: wystawianie, korekta i drukowanie faktur VAT oraz rachunków uproszczonych, wprowadzanie do ewidencji dokumentów zakupu, prowadzenie m.in. kartotek klientów, dostawców i artykułów, sporządzanie raportów kasowych (program obsługuje tylko jedną kasę) i bankowych oraz bieżąca kontrola stanu magazynów. Poruszanie się pomiędzy poszczególnymi modułami aplikacji ułatwia okno „centrali”. Wybierając odpowiednią ikonę przechodzimy np. do wystawiania dokumentów sprzedaży, wprowadzania nowego towaru lub przygotowania raportu bankowego. Do ciekawszych opcji należy możliwość ustalania marż cenowych, obsługa sprzedaży i zakupów zagranicznych, eksport oraz import danych do i z plików tekstowych itp.

Księga Przychodów i Rozchodów 3.1 służy do rejestrowania wszelkich operacji finansowych dokonywanych przez firmę. Program umożliwia prowadzenie ewidencji kontrahentów, pracowników, środków trwałych, remanentów, wynagrodzeń, udziałowców firmy oraz sprzedaży i zakupów VAT. Część operacji przeprowadzana jest automatycznie, np. po wprowadzeniu faktury do ewiden-cji sprzedaży VAT w księdze przychodów i rozchodów również pojawi się wpis z danymi z faktury. Dzięki takiemu rozwiązaniu uniknąć można realizacji tych samych czynności.

mamy to na chip-cd 6/97mamy ten program w bbs-ieNAVO Firma Księga Przychodów i Rozchodów 3.1 & Sprzedaż 3.1
Wymagania: PC 386DX; 4 MB RAM; Windows 3.1x PL; protokół TCP/IP dla wersji sieciowej; ok. 15 MB na dysku
Producent: NAVO, Wrocław tel.: (0-601) 76 03 00 fax: (0-71) 48 23 35 e-mail: [email protected]http://www.navo.gnet.pl/
Cena: 795 zł
plusbogate menu kontekstowe
plusprzejrzyste i czytelne formularze
plusmożliwość pracy w sieci
minusbrak obsługi podmiotów gospodarczych rozliczających się ryczałtowo
minusmożliwość wystąpienia błędów podczas pracy w systemie Windows 95
Więcej informacji:
WWW:http://www.chip.pl/software/kts/9_97/
CHIP-CD 10/97: CHIP-offline | CHIP 9/97 | Software

Pakiet w wersji sieciowej pozwala na jednoczesną pracę wielu osób. Na serwerze umieszcza się w takim przypadku współdzieloną przez użytkowników bazę danych programu. Wersja sieciowa wymaga systemu Windows for Workgroups lub Windows 95 z zainstalowanym protokołem TCP/IP. Program umożliwia nadawanie uprawnień poszczególnym użytkownikom. Pakiet wyposażony został także w mechanizmy zabezpieczające przed utratą danych: bazy można w każdej chwili skontrolować, naprawić lub zarchiwizować. Większość dokumentów można wydrukować (m.in. deklaracje PIT-4, PIT-5, PIT-11, VAT-7). Pewną niedogodnością jest niemożność zmiany szerokości kolumn w tabelach, co prowadzić może niekiedy do częściowego zasłonięcia danych znajdujących się w komórkach (np. w przypadku adresu widoczna jest na ogół tylko nazwa miasta, kod pocztowy i kilka początkowych liter nazwy ulicy). Nie przewidziano także obsługi podmiotów gospodarczych rozliczających się ryczałtowo. Mimo tych niedociągnięć pakiet powinien sprawdzić się w małych i średnich firmach.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.