Memphis = Windows 98

Powoli zbliża się czas zmian w systemie Windows, ciekawe też co szykują programiści Microsoftu

Po etapie wprowadzania drobnych usprawnień do Windows 95, ten jeden z najpopularniejszych na świecie systemów operacyjnych doczekał się swojego następcy, będącego obecnie w fazie testów beta. Nastąpiło to po ponad dwóch latach od chwili rozpoczęcia sprzedaży „95”. Co nowego wnoszą Windows 98 i czym się różnią od swojego poprzednika?

Po wielu sprzecznych informacjach docierających do naszej redakcji z różnych nieoficjalnych źródeł, firma Microsoft podała do publicznej wiadomości komunikat dotyczący ostatecznej nazwy oraz orientacyjnej daty wprowadzenia na rynek następcy Windows 95 (patrz także CHIP 6/97, gdzie przedstawiona została wersja Beta 1 build 1423.3 Memphis z kwietnia ’97). Kolejna edycja „okienek” będzie nosiła nazwę Windows 98, a przybliżona data wprowadzenia produktu do sprzedaży to pierwszy kwartał 1998 r.

Memphis w Sieci
Bliższe informacje na temat Windows 98 można znaleźć pod adresem: http://www.microsoft.com/windows95/info/memover.htm.

Co ciekawe, premiera systemu operacyjnego Memphis zbiegnie się najprawdopodobniej w czasie z zaprezentowaniem szerokiej publiczności finalnej wersji Windows NT 5.0. Fakt ten będzie zapewne istotny dla obecnych i przyszłych klientów potentata z Redmond, którzy w 1998 r. zastanawiać się będą nad zmianą aktualnie posiadanego systemu operacyjnego.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.