W Sieci czai się śmierć

Sieć to do niedawna przede wszystkim rozrywka, kilka przykładów gier, którymi można podbić sieć

Klany wojowników toczą zażarte boje, piloci szturmują statki nieprzyjaciela, a obok stratedzy rozbudowują swoje imperium – dzień i noc w wielu zakątkach Sieci tysiące graczy spędza czas na online’owej rozrywce. Ta tendencja ma swoje konsekwencje: Internet staje się pierwszoplanowym medium dla gier.

Coraz więcej entuzjastów gier komputerowych szuka emocji w graniu online – i coraz częściej poprzez Internet. Zamiast ze sztucznymi, sterowanymi przez komputer przeciwnikami, wolą się zmierzyć z inteligentnymi graczami z krwi i kości. Dlatego tak wiele nowych gier przeznaczonych dla komputerów PC kusi trybem multiplayer, pozwalającym na jednoczesną grę wielu osobom.

Nadlatuje przeciwnik: Descent łączy w Internecie pilotów statków kosmicznychnadlatuje przeciwnik

Do rozegrania partyjki z żywym przeciwnikiem nie trzeba już dziś zestawiać bezpośredniego połączenia między modemami. Rolę „kojarzenia” graczy przejęły serwery internetowe.

Uwaga!mamy to na chip-cd 10/97
W kategorii Rozrywka można znaleźć programy przydatne do grania przez Internet:

  • Kali95 1.1
  • Kahn 0.99
  • Klient QuakeWorld 2.00
  • QuakeSpy 5.3

By jednak spotkać się z ludzkimi rywalami na wirtualnej arenie, oprócz dostępu do Sieci, wymagane jest, by wybrana gra była zainstalowana u każdego ze współgraczy oraz by dysponowała opcją multiplayer i umożliwiała przynajmniej podłączenie do lokalnej sieci komputerowej (LAN).

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.