Z Archiwum X

Charakterystyczna litera X jest pierwszym elementem rzucającym się w oczy po rozpakowaniu drukarki laserowej DocuPrint 4512. To znak rozpoznawczy nowych serii urządzeń firmy Xerox.

Fabryczne wyposażenie drukarki to 4 MB pamięci RAM, w zupełności wystarczające do większości prac. Dwa niezależne podajniki papieru mieszczą po 250 kartek każdy i umożliwiają używanie jednocześnie dwóch różnych formatów (maksymalnie A4). Wbudowany duplekser pozwala na druk dwustronny. Uzupełnieniem jest podajnik ręczny.

Panel sterowania tworzą wskaźniki świetlne, wyświetlacz i zestaw klawiszy funkcyjnych. Korzystając z hierarchicznego systemu menu możemy ustawić każdy parametr drukarki. Jedynie stopień zaczernienia regulowany jest umieszczonym z tyłu obudowy pokrętłem. Drukarkę możemy dołączyć za pomocą szybkiego portu równoległego lub opcjonalnie szeregowego, albo przez sieć (model 4512N odróżnia od 4512 tylko obecność karty Ethernet). Wbudowana emulacja popularnego języka PCL, umożliwia drukowanie praktycznie ze wszystkich aplikacji i platform. Do dyspozycji mamy 46 czcionek, w tym tylko jedna nie jest skalowalna.

Wyniki testu – prędkość druku
Próbka tekstu (5 stron)
high 0 min 27 s
draft 0 min 25 s