Aby ulżyć hurtownikom…

Krótki test programu działającego jeszcze w systemie DOS, a zarządzającego firmą małym nakładem sił

Programy finansowo-księgowe umożliwiają wykonywanie skomplikowanych i czasochłonnych operacji związanych z zarządzaniem firmą stosunkowo małym nakładem sił. Dodatkowo pozwalają uniknąć wielu błędów, których popełnienie jest bardziej prawdopodobne w przypadku prowadzenia „papierkowej” dokumentacji. Te cele ma za zadanie realizować także ATI Hurt warszawskiej firmy ATI.

ATI Hurt przeznaczony jest do obsługi średnich i dużych firm handlowych. Posiada rozbudowane funkcje wspomagające rozliczanie nawet stu magazynów, a same transakcje obsługiwane są w klasycznej kolejce FIFO (pierwszy zgłoszony – pierwszy załatwiony). Program sporządza wszelkie typy dokumentów magazynowych związanych z rejestracją dostaw i sprzedaży towarów oraz usług. Na bieżąco aktualizuje stan magazynów i kasy, w każdej chwili udostępniając do wglądu i korekty zarejestrowane dokumenty księgowe.

ATI Hurt automatyzuje wiele operacji związanych z wydawaniem różnych dokumentów magazynowychhurtownia

Ewidencję operacji handlowych upraszczają kartoteki danych pomocniczych, w których znajdują się wszelkie niezbędne informacje o towarach i usługach oferowanych przez firmę, a także dane dotyczące dostawców i klientów. Program automatyzuje również przeliczanie cen zakupu na ceny sprzedaży, zostawiając dużą swobodę w przyjmowaniu kryteriów przeliczenia (stawka podatku, koszty, ceny walut itp.) – wystarczy tylko, że można opisać je wzorem matematycznym. Prócz tego na życzenie użytkownika istnieje możliwość generowania wielu rodzajów raportów i zestawień, takich jak stan magazynu, obroty z podziałem na określone grupy towarowe, szczegółowy wykaz przychodów i rozchodów czy też bilans należności. Zebrane dane można eksportować do dowolnego programu finansowo – księgowego, pod warunkiem, że obsługuje on format DBF.

Program współpracuje z drukarkami fiskalnymi POSNET DF-301/302 oraz oczywiście z drukarkami igłowymi, atramentowymi lub laserowymi. Testowana wersja może pracować w sieci Novell NetWare, co w przypadku obsługi kilku magazynów jest warunkiem koniecznym do zapewnienia stosownej funkcjonalności. W wypadku pracy wielostanowiskowej poszczególnym użytkownikom można nadać różne prawa dostępu do dokumentów.

Przy zakupie programu należy wziąć pod uwagę zarówno jego dużą potencjalną funkcjonalność, jak i kilka usterek, które wskazują na niewystarczające dopracowanie produktu. Instalacja aplikacji może okazać się nazbyt skomplikowana dla niedoświadczonego użytkownika, ponieważ komunikaty o błędach wyświetlane w przypadku pojawienia się trudności bardzo szybko znikają z ekranu. Do wykonania zapasowej kopii danych wymagane jest posiadanie narzędzia do kompresji danych (ARJ, RAR, PKZIP), którego program instalacyjny z niezrozumiałych powodów szuka wyłącznie na dysku C:.

w skrócie
mamy to na chip-cd 11/97mamy ten program w bbs-ieATI HURT 6.2
Wymagania: PC 386; 640 kB RAM; karta graficzna VGA; drukarka (opcjonalnie); DOS 3.30; ok. 3 MB na dysku
Producent: ATI, Warszawa tel./faks: (0-22) 632 19 30
e-mail: [email protected],
http://www.ati.com.pl/
Cena: 420-1805 zł
plusobsługa wszystkich dokumentów magazynowych
pluspraca w sieci
plusmożliwość określenia praw dostępu dla użytkowników
plusduża elastyczność programu
plusniewielkie wymagania sprzętowe
minuskłopotliwa instalacja
minusskomplikowana obsługa filtrowania i wyszukiwania danych
minusskomplikowana zmiana parametrów pracy programu
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.