LS-120 pod lupą

W sprzedaży są już dyskietki magnetyczne 3,5 cala, na których można zapisywać 120 MB danych

Na 3,5-calowej dyskietce napędu LS-120 mieści się 120 MB informacji – 83 razy więcej niż na tradycyjnej dyskietce 3,5″. Tak wysoka gęstość zapisu wymaga zastosowania bardzo złożonego systemu pozycjonowania głowicy.

Napęd, który na pierwszy rzut oka niewiele różni się od zwykłej stacji dysków, potrafi również odczytywać i zapisywać popularne dyskietki 720 KB i 1,44 MB. Dzięki kompatybilności ze starszymi standardami można z powodzeniem zrezygnować z montażu w nowym komputerze napędu dysków elastycznych, a w jego miejsce zainstalować LS-120 sprzedawany przez różnych producentów jako a:drive lub SuperDisk Drive.

Info
Więcej informacji na temat LS-120 znaleźć można w Internecie pod adresami:
http://www.ortechnology.com/
http://www.imation.com/
http://www.3m-rainbow.com/
http://www.easystor.com/
http://www.sjmercury.com/

Aby uzyskać tak dużą pojemność, LS-120 musi zapisywać dane znacznie gęściej niż tradycyjne napędy. Wykorzystanie głowicy z podwójną szczeliną (dual gap head) pozwala uzyskać gęstość 2490 tpi (tracks per inch – ścieżek na cal). Dla porównania: tradycyjne dyskietki mieszczą jedynie 135 ścieżek na cal.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.