Od liczenia głowa nie boli…

Krótki opis programu kosztorysującego projekty budowlane

Krakowska firma DataComp wydała kolejną wersję programu do kosztorysowania robót budowlanomontażowych i instalacyjnych pod nazwą Zuzia 3.23. Pracuje on w środowisku DOS i jest zabezpieczony kluczem sprzętowym. Dzięki niewygórowanym wymaganiom może być instalowany na komputerach starszego typu. Program współpracuje z Katalogami Nakładów Rzeczowych, Katalogami Norm Pracy i Katalogami Nakładów Cenowych, niezbędnymi do przygotowania ofert przedstawianych później do przetargów.

Podstawowym zadaniem Zuzi jest sporządzenie kosztorysu z wykorzystaniem wykazu robót znajdujących się we wspomnianych wyżej katalogach. Suma kosztorysu przez cały czas jest eksponowana w prawym dolnym rogu ekranu roboczego programu, co umożliwia ciągłą kontrolę jego wartości. Może ona zostać obliczona według dowolnej liczby cenników zdefiniowanych przez kosztorysanta.

Zuzia została wyposażona w cenniki materiałów i sprzętu z I kwartału 97 r. zuzia

Program wyświetla procentowy udział poszczególnych kosztów oraz liczy narzuty. Zuzia pozwala także na indywidualne definiowanie cen transportu materiałów, tworzenie własnych katalogów i wydruk sporządzonego kosztorysu. Jeśli tylko użytkownik sobie zażyczy, Zuzia wyświetli na monitorze zestawienia materiałów, robocizny i sprzętu. W pakiecie nie zabrakło również przeglądu podstawowych aktów prawnych dotyczących kosztorysowania.

Poruszanie się po aplikacji bardzo ułatwia graficzny interfejs użytkownika, dzięki któremu możemy korzystać z takich udogodnień, jak praca z myszką i ikonami, okna dialogowe czy też paski przewijania. Drugą zaletą Zuzi jest czytelny podgląd wydruku. Dzięki zastosowaniu skalowanej czcionki mieści się on bez trudu na ekranie i pozwala zaoszczędzić czas tracony na jego przewijanie.

Trudno doszukać się w programie większych usterek. Jedyne co można mu zarzucić, to kłopotliwy sposób aktualizacji starszych wersji do edycji najnowszej.

w skrócie
mamy to na chip-cd 12/97mamy ten program w bbs-ieZuzia 3.23
Wymagania: PC 286; 1 MB RAM; karta graficzna VGA; drukarka o szerokości wałka 10″ (opcja); DOS 3.30; ok. 47 MB na dysku
Producent: DataComp, Kraków tel./faks: (0-12) 412 99 77
e-mail: [email protected],
http://www.datacomp.com.pl/
Cena: 1427 zł
plusmożliwość aktualizacji cenników i katalogów za pomocą firmowego serwera
plustworzenie własnych cenników i katalogów
plusbardzo łatwy w obsłudze interfejs graficzny
minuskłopoty z aktualizacją starszych wersji do edycji 3.23
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.