Pasja życia i sztuki

Krótki opis programu edukacyjnego prezentującego dorobek twórczości Paula Cezanne'a

Niełatwo znaleźć słowa, które byłyby w stanie oddać piękno i mądrość tego, nienowego już krążka. Wystarczy rzec, że jest to jedna z najlepszych monografii, które można znaleźć na naszym rynku. Portrait of My World wydawnictwa Corbis jest próbą reasumującej prezentacji świata jednego z największych kolorystów naszych czasów. Pochodzący z Prowansji syn bankiera, co ciekawe, narrator płyty, oprowadza nas po swoim świecie: pozwala spojrzeć nań swoimi oczyma.

Płyta składa się z pięciu części: stacja, krajobraz, studio, muzeum i café. Penetrując jej zakamarki poznajemy fakty z życia Paula Cézane’a, jego prace, fascynacje, myśli. Narrator opowiada o swoich przygodach z krajobrazem, sposobie postrzegania ludzi i przestrzeni oraz przełożeniu tego na język swoich obrazów. Słuchając wielowątkowych opowieści, podpatrując techniki stosowane przez mistrza, przyglądając się z bliska jego obrazom i pracom malarzy mu współczesnych, wiemy i rozumiemy coraz więcej. Jeśli oczywiście nieźle znamy angielski.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.