Ranking TOP 10

Comiesięczna klasyfikacja części i urządzeń komputerowych

Inaugurujemy nowy dział miesięcznika. Jego nazwa brzmi: Poradnik kupującego. Znalazł się w tym miejscu nie bez powodu i jego założenia są czytelne. Chcemy pomóc Wam w zakupach sprzętu komputerowego, a już wkrótce – w kupowaniu softwaru. Rada będzie kompetentna, aktualna i złoży się na nią kilka części. Poniżej znajdziecie pierwsze rankingi TOP TEN, powstające w wyniku testów porównawczych. Stale aktualizowane pierwsze dziesiątki winny ułatwić Wam decyzję przed wizytą w sklepie. Kolejną częścią Poradnika będzie artykuł o sposobach kupowania sprzętu, którego test zamieszczony jest w dziale Hardware. W tym miesiącu są to drukarki kolorowe, a ich zakup nie jest łatwy. Wiedzą o tym Ci, którzy awanturują się z serwisami, pisząc do nas listy… I część trzecia. Tabele zawierające zestawienia cen popularnych podzespołów czy całych komputerów, pochodzące ze sklepów i giełd ośmiu największych miast. A zatem – miłej lektury i trafnych wyborów.

W zależności od klasy testowanych urządzeń CHIP przyjmuje różne kryteria ich oceny. Poszczególne otrzymują więc zróżnicowane wagi, tworząc jedną ocenę ogólną, która decyduje o kolejności na liście Top 10. Końcowa wartość jest średnią geometryczną ocen pojedynczych. Co miesiąc dla każdej prezentowanej kategorii będziemy zamieszczać dokładny algorytm tworzenia oceny ogólnej z wyszczególnieniem wag wszystkich kryteriów cząstkowych.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.