twórca wirusów!?

Wśród konferencji poświęconych wirusom komputerowym na szczególną uwagę zasługuje organizowana przez brytyjski Virus Bulletin. Dlaczego? Otóż uczestniczy w niej – oprócz „stadka” specjalistów do spraw bezpieczeństwa komputerów w dużych firmach nie mniejsza „zgraja” autorów pakietów przeciwwirusowych.

Dwa dni trwała (2-3 X br.) VII międzynarodowa konferencja, zorganizowana w San Francisco przez Virus Bulletin, miesięcznik poświęcony wirusom komputerowym. Ten „spęd” to chyba jedyne miejsce, gdzie można było zobaczyć prawie wszystkich tych, którzy tworzą większość produktów antywirusowych, o których kiedykolwiek słyszeliście.

Stylowe lobby hotelu, w którym debatowali zarówno szefowie firm, jak i autorzy aplikacji. styl

Impreza składała się z dwóch podstrumieni (jak zwali je organizatorzy): „technicznego” i „korporacyjnego”. Na drugim z nich tematykę dobrano w ten sposób, by mogła zainteresować przedstawicieli dużych firm, zaś przedmiotem pierwszego były czysto techniczne aspekty prac związanych z tworzeniem „lekarstw” na powszechnie nie lubiane „stworzonka” (osoby nie będące na bieżąco z wirusologią mogły mieć trudności ze zrozumieniem).