Źródło danych dla stron WWW

Poradnik jak przy pomocy podstawowych narzędzi edytorskich można tworzyć automatycznie strony internetowe

Często zachodzi potrzeba udostępnienia w Internecie danych statystycznych. Jak jednak zaimportować z programu do serwera odpowiednio uporządkowane dane, nie wykorzystując do tego celu programów CGI, specjalnych serwerów baz danych czy apletów Javy?

W zależności od rozmiaru bazy danych, jej formatu oraz sposobu prezentacji odpowiednich informacji istnieją różne możliwości przedstawienia danych na stronach WWW.

Info
Internetowe kreatory w sieci WWW
Pakiet MS Office 95 nie jest standardowo wyposażony w funkcje internetowe. Odpowiedni zestaw kreatorów firmy Microsoft możemy znaleźć w Internecie. MS Office w wersji 97 już standardowo posiada wbudowane mechanizmy obsługi formatu HTML. Inne pakiety biurowe takich producentów, jak Lotus, Wordperfect/Corel czy Star Division również posiadają narzędzia HTML.
Kreator internetowy Accessa:
http://www.microsoft.com/msoffice/msaccess/internet/ia/
Kreator internetowy Excela:
http://www.microsoft.com/msoffice/msexcel/internet/ia/
Kreator internetowy Worda:
http://www.microsoft.com/msword/internet/ia/
Narzędzia intranetowe dla pakietu Visual dBase:
http://www.borland.com/VdBASE/webtools/download.html mamy to na chip-cd 12/97Internetowe kreatory dla MS Office 95 oraz Borland Visual dBase Intranet Tools można znaleźć na CHIP-CD w kategorii Know-how|Narzędzia Internetowe

 

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.