3… 2… 1… start!

Na dobrą grę „samochodową” składają się dwie rzeczy: realistyczne pod względem graficznym przedstawienie trasy oraz wiarygodne zachowanie się samochodu. International Rally Championship realizuje oba te warunki, łącząc dodatkowo elementy symulatora z grą typowo zręcznościową w bardzo dobrze wyważoną całość.

Bezdroża Brazylii: jeden z 15 dostępnych torów brazylijskie bezdroża

Dla graczy mało wymagających dostępny jest tryb

Arcade — bez uszkodzeń oraz konieczności konfigurowania maszyny przed startem. Wielbiciele realizmu powinni skorzystać z opcji Simulation, pozwalającej ustawić wszystkie ważne parametry wozu w zależności od charakterystyki trasy, z którą zamierzamy się zmierzyć. A trzeba przyznać, że na różnorodność torów nie można narzekać, gdyż jest ich aż 15. Od ośnieżonych bezdroży Rosji, po piaszczyste rejony Egiptu. Jeżeli komuś to nie wystarczy, może za pomocą dołączonego do gry edytora stworzyć własny niepowtarzalny OS.

Od strony graficznej nie można grze nic zarzucić. Pod tym względem produkt prezentuje się naprawdę okazale zwłaszcza wtedy, gdy w PC-ecie „siedzi” karta 3Dfx. Podobnie jest z muzyką oraz efektami dźwiękowymi, które doskonale ze sobą współgrają. Poza standardowymi urządzeniami sterującymi (joystick, klawiatura) gra obsługuje również specjalną kierownicę.

w skrócie