15 cali tęczy

Kończy się epoka popularnych „czternastek”. Wyniki sprzedaży coraz częściej przemawiają na korzyść monitorów piętnastocalowych, dołączanych obecnie standardowo do nowych komputerów. Wielu użytkowników stanie w obliczu wyboru. Aby pomóc w trudnej decyzji, prezentujemy test 41 modeli średniej klasy.

Początkowo, głównie za sprawą bardzo wysokich cen, na kolorowy monitor mogli sobie pozwolić tylko nieliczni użytkownicy oraz biura projektowe. Obecnie każdy oferowany zestaw komputerowy jest wyposażony w co najmniej 14-calowe urządzenie. W krajach Europy zachodniej „piętnastki” już dawno stały się standardem, zaś analitycy prognozują rychły wzrost sprzedaży urządzeń o przekątnej 17″.

Info
mamy to na chip-cd 3/98Programy wyświetlające obrazy kontrolne, przydatne do testowania monitorów znajdą się na CHIP-CD 3/98.

Fakt ten nie powinien dziwić, tym bardziej, że już obecnie tania „siedemnastka” kosztuje mniej niż najdroższy model 15-calowy. Dalszy wzrost zapotrzebowania na duże ekrany przyczyni się na pewno do większej sprzedaży, a co za tym idzie, dalszej obniżki cen. Wkrótce może się zatem okazać, że nabyty niedawno 14-calowy monitor będzie już bardzo przestarzały.