Grasz w zielone?

Pierwsza polska Encyklopedia Roślin Ozdobnych w wydaniu elektronicznym to krążek o wyjątkowych walorach edukacyjnych i estetycznych. Płyta adresowana jest zarówno do amatorów-działkowców, jak i osób zawodowo zajmujących się projektowaniem zielonej architektury, a także do miłośników przyrody. Jak zapewniają twórcy programu, krążek może być cenną pomocą naukową dla uczniów oraz nauczycieli średnich i wyższych szkół ogrodniczych i rolniczych.

Piękne fotografie oczarują każdego miłośnika roślin czarujące fotografie

Przyjazny, prosty w obsłudze i niezwykle czytelny interfejs umożliwia szybkie i łatwe posługiwanie się encyklopedią. Program zawiera dość obszerne informacje na temat drzew, krzewów oraz roślin zielnych. Okno encyklopedii pozwala na wyszukiwanie roślin według zadanych kryteriów, a ich wybór ułatwiają odpowiednio opisane przyciski. Z bogatych zasobów znajdujących się na krążku możemy wybierać interesujące nas rośliny według nazwy (polskiej lub łacińskiej), wymagań (nasłonecznienie, wilgotność, rodzaj gleby, mrozoodporność, zimozieloność), cech morfologicznych (typ rośliny, pokrój, wymiary, kolory, terminy np. kwitnienia) oraz stosownie do planowanych przez nas zastosowań.

w skrócie
Encyklopedia Roślin Ozdobnych 1.0
Liczba CD: 1
Język: polski
Wymagania: PC 486 DX2/66; 8 MB RAM; karta graficzna VGA 800×600, CD-ROM 4x; 4 MB na dysku
plus bogata galeria zdjęć
plus przyjazny interfejs
plus wyszukiwanie wg wielu kryteriów
minus zbyt wysoka cena
Producent: ARCHI-STUDIO, Warszawa, tel./faks: (0-22) 648 03 14 http://www.archi-studio.com.pl PULSAR Electronics, Radom, tel.: (0-48) 360 03 36 faks: 362 49 67 http://www.pulsar.com.pl/
Cena: 300 zł

Encyklopedia Roślin Ozdobnych poza bogatym materiałem zdjęciowym i merytorycznym zawiera bazę teleadresową firm zajmujących się produkcją i handlem roślinami, projektowaniem i usługami wykonawczymi założeń ogrodowych.

Płyta bardzo starannie opracowana, jak przystało na encyklopedię, oferującą kompletne informacje, wzbogacone licznymi zdjęciami, stanowi atrakcyjną propozycję nie tylko dla właścicieli ogrodów.