Niezapominajki

Małe, żółte karteczki, które zawierają ważny numer telefonu lub przypominają o spotkaniu, znalazły trwałe miejsce wśród biurowych drobiazgów. Stickies 2.0.7 to ich komputerowa wersja.

Reklama
W planowaniu alarmów pomaga kalendarz pomocny kalendarz

Głównym zadaniem programu jest przypominanie o terminach załatwiania różnych spraw. Aplikacja pozwala na tworzenie tzw. „stickies” – „karteczek” pojawiających się na ekranie komputera o określonej porze. Dane na fiszce to z reguły krótki tekst, ale program umożliwia przypisanie do żółtego skrawka dowolnego pliku. Niestety, uaktywnienie alarmu nie powoduje otwarcia dołączonego obiektu – w polu zawierającym informację pojawia się ikonka symbolizująca fakt istnienia połączenia. Po podwójnym kliknięciu na karteczce widzimy ikonę obiektu; dopiero teraz możemy go obejrzeć. Należy jednak pamiętać, że obiekt nie jest osadzony w fiszce – jest to tylko odnośnik do istniejącego pliku, którego usunięcie spowoduje niemożność otworzenia go ze Stickies.

Program umożliwia dowolne ustawienie momentu alarmu. Pozwala na określenie jego daty oraz czasu; w tym pierwszym pomaga nam prosty kalendarz. Ponadto możemy zażyczyć sobie, by karteczka przypomniała o sobie raz, robiła to co dzień, tydzień, miesiąc albo rok. Obrazu możliwości Stickies dopełnia możliwość przypominania z zaplanowanym wyprzedzeniem. Alarm polega na wyświetleniu okna z tekstem, który wcześniej zanotowaliśmy na karteczce i odegraniu sygnału dźwiękowego – może nim być dowolny plik typu WAV.

w skrócie
mamy to na chip-cd 2/98mamy ten program w bbs-ieStickies 2.0.7
Wymagania: PC 486; 8 MB RAM; Windows 95; ok. 1 MB na dysku
Producent: Hans Uwe Geercken e-mail:[email protected]http://www.alberts.com/
Rejestracja: 20 USD

Program pozwala na blokowanie dostępu do informacji za pomocą hasła, przeszukiwanie zawartości karteczek oraz wyświetlanie listy aktywnych alarmów – słowem jest wart swojej ceny, choć ostatnia z wymienionych opcji zachowuje się nieprawidłowo, jeśli nie wprowadzono żadnych alarmów.