SOS dla dysków

Kto choć raz spędził noc, odzyskując dane z uszkodzonego dysku twardego, wie, jak ważne są kopie zapasowe. Profesjonaliści mają opracowane skomplikowane systemy tworzenia tzw. backupów. Mają też odpowiedni sprzęt; zbyt drogi i zbyt skomplikowany jak na potrzeby pojedynczych maszyn. Wbudowane w system operacyjny i cokolwiek toporne w obejściu oprogramowanie do tworzenia kopii zapa-sowych plików bynajmniej nie zachęca do ze wszech miar uzasadnionej w tej materii systematyczności. Nie ma sensu poznawać cokolwiek topornego MS Backup, skoro można posłużyć się programem o nazwie Second Copy 97. Za pomocą tego narzędzia proces tworzenia backupu jest całkowicie zautomatyzowany; na dodatek kopie bezpieczeństwa można „zrzucać” na dowolny nośnik.

Reklama
Second Copy 97 pozwala na zaprogramowanie nawet 25 różnych zadań backupów różne backupy

Second Copy 97 upraszcza proces kopiowania ważnych plików i katalogów tak dalece, że o działaniu aplikacji przypominają jedynie komunikaty o przepełnieniu dyskietek. Jak się wydaje, najodpowiedniejszymi dyskietkami w warunkach domowych lub małego biura okazują się te, które można umieścić w napędach ZIP lub LS-120. Oczywiście można posłużyć się dyskietkami klasycznymi albo napędami taśmowymi.

Second Copy 97 pozwala na zorganizowanie zadań i zaprogramowanie ich za pomocą tzw. kreatorów profili. Każdy profil jest zbiorem reguł ustalonych przez użytkownika i zawiera informacje o tym, które pliki, kiedy i dokąd mają być skopiowane. Second Copy 97 obserwuje wszelkie zmiany na dysku i uaktualnia kopie.

w skrócie
mamy to na chip-cd 2/98mamy ten program w bbs-ieSecond Copy 97
Wymagania: PC 486; 8 MB RAM; Windows 95/NT 4.0; ok. 1,5 MB na dysku
Producent: Centered Systems e-mail:[email protected]http://www.centered.com/
Rejestracja: 29,95 USD

Pliki mogą być archiwizowane na kilka sposobów. Można zażyczyć sobie, by archiwum było skompresowane. Kompresja jest zgodna z formatem ZIP. Second Copy 97 obsługuje bez problemu znaki narodowe; można dodać do archiwum dokument o nazwie Prośba do Świętego Mikołaja.doc. Najnowsza wersja aplikacji potrafi pracować też w sieci lokalnej.