Wielka optymalizacja

Optymalnie dostrojonych komputerów w prawdziwym życiu prawie się nie spotyka. Jest to tym dziwniejsze, że praktycznie każdy system można bez trudu uczynić szybszym i pewniejszym, a przy okazji dopasować do indywidualnych upodobań. Korzystając konsekwentnie z „tipsów” konfiguracyjnych, zaoszczędzimy sobie dodatkowo czasu i pieniędzy.

Zapewne każdy z nas chce posiadać komputer idealnie odpowiadający wymaganiom, pracujący szybko i nie sprawiający problemów. Wbrew pozorom, spełnienie dużej części naszych „zachcianek” nie wymaga nakładów finansowych, a jedynie poprawnego skonfigurowania posiadanego sprzętu i oprogramowania. Jeśli zalecenia tego artykułu wprowadzimy w życie, okaże się, że niesforny do tej pory komputer stał się potulny i chętny do współpracy. Prócz tego doradzimy, jak przy okazji wielkich porządków pozbyć się raz na zawsze małych, typowych (ale uciążliwych) kłopotów – w rodzaju niepewnych połączeń sieciowych. Porady nasze podzieliliśmy na dwie części. Pierwsza, zamieszczona w tym miesiącu, traktuje o optymalizacji systemu Windows 95. Część druga, którą opublikujemy za miesiąc, zawierać będzie porady dotyczące optymalizacji składników pakietu Office oraz programów shareware usprawniających pracę Windows 95.

Info
Pod poniższymi adresami osiągalne są najnowsze sterowniki kart graficznych:ATI: http://www.atitech.ca/
Diamond/Spea: http://www.diamondmm.com/
Elsa: http://www.elsa.de/
Genoa: http://www.genoasys.com/
Hercules: http://www.hercules.com/
Matrox: #
Media Vision: http://www.mediavis.com/
Miro: http://www.miro.com/
Number Nine: http://www.nine.com/
Videologic: http://www.videologic.com/

Na samym początku każdego z trzech rozdziałów znajdziemy coś ekstra – superporadę CHIP-a. Każda z nich zwiększa prędkość działania, poprawia bezpieczeństwo przechowywanych danych, albo podnosi komfort pracy z komputerem. Można je przy tym wypróbować wprost z „marszu”, ponieważ skorzystanie z nich nie wymaga bynajmniej wiedzy eksperta. By zaś nie tracić niepotrzebnie czasu, i od razu trafić do miejsca, które nas interesuje, na początku każdego rozdziału umieściliśmy listę typowych problemów, na jakie napotykają użytkownicy PC.