Na falach Eteru

Krótki test programu będącego internetowym odpowiednikiem pagera

Od kilku lat dużą popularnością cieszy się system przywoławczy firmy EasyCall. Każdy jego użytkownik jest posiadaczem pagera, na który przesyłane są wiadomości. Dotychczas można było kontaktować się z użytkownikiem sieci dzwoniąc do operatora, korzystając z telefonu z wybieraniem tonowym, aparatu alfanumerycznego lub wysyłając wiadomość ze strony WWW. Obecnie abonenci sieci EasyCall mogą przekazywać informacje dzięki programom: Eter 1.02 PL i Eter Plus 2.00 .

Eter pozwala wysyłać wiadomości nie tylko do pojedynczych odbiorców, ale także do grupy abonentów eter

Pierwszy z nich, wysyłając wiadomości, wykorzystuje tylko połączenie modemowe, drugi zaś obsługuje także łącze internetowe. Obydwie aplikacje wyposażono w łatwy w obsłudze interfejs użytkownika.

Oprócz przesyłania wiadomości do abonentów systemów przywoławczych Eter pozwala na tworzenie własnych książek adresowych oraz na łączenie użytkowników w grupy, w razie gdy zajdzie konieczność przesłania tej samej informacji do większej liczby osób.

Tworzenie kolejek wiadomości pozwala zaoszczędzić czas i obniżyć koszty połączeń w porównaniu z tradycyjnym rozsyłaniem informacji za pośrednictwem operatora w centrali. Możliwe jest także prowadzenie rejestru korespondencji.

w skrócie
mamy to na chip-cd 9/97Eter 1.02 PL, Eter Plus 2.00
Wymagania: PC 386; 4 MB RAM; Windows 3.1x; ok. 2 MB na dysku
plusprosty w obsłudze interfejs użytkownika
plusniewielkie wymagania sprzętowe
plustworzenie książek adresowych, listy typowych wiadomości i grup odbiorców
minustrudna konfiguracja programu
Producent: EasyCall Poland, Wrocław, tel.: (0-71) 72 34 47, faks: 72 34 55, e-mail: [email protected], http://www.easycall.com.pl/
Cena: 49 zł

Dzięki swym zaletom aplikacja powinna z powodzeniem sprawdzić się w firmach, gdzie istnieje konieczność kontaktowania się z pracownikami przebywającymi poza miejscem pracy. Również możliwość bezpośredniej edycji przesyłanych danych uchroni wielu użytkowników od popełniania pomyłek przy dyktowaniu ważnych informacji operatorowi systemu – przekręcenie choćby jednej cyfry w numerze konta bankowego może mieć fatalne skutki.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.