Na falach Eteru

Od kilku lat dużą popularnością cieszy się system przywoławczy firmy EasyCall. Każdy jego użytkownik jest posiadaczem pagera, na który przesyłane są wiadomości. Dotychczas można było kontaktować się z użytkownikiem sieci dzwoniąc do operatora, korzystając z telefonu z wybieraniem tonowym, aparatu alfanumerycznego lub wysyłając wiadomość ze strony WWW. Obecnie abonenci sieci EasyCall mogą przekazywać informacje dzięki programom: Eter 1.02 PL i Eter Plus 2.00 .

Eter pozwala wysyłać wiadomości nie tylko do pojedynczych odbiorców, ale także do grupy abonentów eter

Pierwszy z nich, wysyłając wiadomości, wykorzystuje tylko połączenie modemowe, drugi zaś obsługuje także łącze internetowe. Obydwie aplikacje wyposażono w łatwy w obsłudze interfejs użytkownika.

Reklama

Oprócz przesyłania wiadomości do abonentów systemów przywoławczych Eter pozwala na tworzenie własnych książek adresowych oraz na łączenie użytkowników w grupy, w razie gdy zajdzie konieczność przesłania tej samej informacji do większej liczby osób.

Tworzenie kolejek wiadomości pozwala zaoszczędzić czas i obniżyć koszty połączeń w porównaniu z tradycyjnym rozsyłaniem informacji za pośrednictwem operatora w centrali. Możliwe jest także prowadzenie rejestru korespondencji.

w skrócie
mamy to na chip-cd 9/97Eter 1.02 PL, Eter Plus 2.00
Wymagania: PC 386; 4 MB RAM; Windows 3.1x; ok. 2 MB na dysku
plus prosty w obsłudze interfejs użytkownika
plus niewielkie wymagania sprzętowe
plus tworzenie książek adresowych, listy typowych wiadomości i grup odbiorców
minus trudna konfiguracja programu
Producent: EasyCall Poland, Wrocław, tel.: (0-71) 72 34 47, faks: 72 34 55, e-mail: [email protected], http://www.easycall.com.pl/
Cena: 49 zł

Dzięki swym zaletom aplikacja powinna z powodzeniem sprawdzić się w firmach, gdzie istnieje konieczność kontaktowania się z pracownikami przebywającymi poza miejscem pracy. Również możliwość bezpośredniej edycji przesyłanych danych uchroni wielu użytkowników od popełniania pomyłek przy dyktowaniu ważnych informacji operatorowi systemu – przekręcenie choćby jednej cyfry w numerze konta bankowego może mieć fatalne skutki.