Aparat żyjący w symbiozie z pecetem

Duże zainteresowanie fotografią cyfrową sprawia, że pojawiają się nowe generacje aparatów umożliwiających robienie tego typu zdjęć. Producenci takich urządzeń wiążą spore nadzieje z zaproponowanym przez firmę Intel zestawem PC Camera Kit. To dzięki niemu obróbka zdjęć została przeniesiona do komputera, a ceny „aparatów PC” w stosunku do innych „cyfraków”znacznie spadły.

Edycja tekstów i tworzenie baz danych są zajęciami dość nudnymi. Przyszłość należy do „Visual Computing”, czyli obróbki danych wizualnych, w tym przede wszystkim – kolorowych obrazów. Wydaje się, że właśnie z takiego założenia wyszedł Intel, opracowując specyfikację „Portable PC Camera ’98 Design Guideline”, wspartą wkrótce przez ponad 25 producentów sprzętu i oprogramowania. Lider rynku procesorów określił w niej charakterystykę cyfrowej kamery przeznaczonej dla masowego odbiorcy, pamiętając m.in. o takich szczegółach, jak słyszalne kliknięcie podczas zwalniania migawki, do którego od dziesięcioleci przyzwyczajeni są wszyscy fotoamatorzy.

Info
Więcej informacji o aparacie PC:

http://www.intel.com/imaging/guidelin.htm/
http://developer.intel.com/design/imaging/index.htm/

Specyfikacja, o której mowa, została wcielona w życie za sprawą PC Camera Kit. Intel wierzy, że współpracujące z komputerami aparaty fotograficzne przyczynią się do powstania nowej, interesującej grupy urządzeń peryferyjnych. Zdaniem strategów tej firmy, w niedalekiej przyszłości aparaty PC będą tak popularne i łatwe w obsłudze, jak myszki.