Ergo Track, Multifunctional

Krótki test klawiatur poszerzających swoje podstawowe zadania

Jak się okazuje, nawet najzwyklejszą klawiaturę można jeszcze rozszerzyć nowymi funkcjami.

Ergo Track

firmy Trust, dzięki ergonomicznym kształtom, jest bardzo wygodna w użyciu, ale tym, co ją wyróżnia spośród szerokiego grona innych „keyboardów”, jest możliwość podłączenia myszki i jej emulacja za pomocą klawiszy. Funkcja ta jednak nie jest niczym nowym, gdyż w Windows 95 (opcje systemu ułatwienia) można włączyć emulację myszy za pomocą klawiatury numerycznej. Właśnie z tych ustawień korzysta Ergo Track, co jednak ogranicza użyteczność jej „rozszerzeń” do środowiska Windows. Dodatkowe klawisze tabulacji i backspace w części centralnej uzupełniają obraz zastosowanych udoskonaleń. Port RS-232 z tyłu obudowy ułatwia natomiast podłączenie myszki, gdyż nie trzeba w tym celu szukać gniazda w komputerze.

Klawiatura Multifunctional firmy Liteon pełnię swych możliwości też ujawnia dopiero pod Windows. Zestaw specjalnych przycisków (bo nie można ich nazwać klawiszami) umieszczono w prawym górnym rogu wyprofilowanej obudowy. Po zainstalowaniu dostarczonego oprogramowania dostęp do wielu oferowanych funkcji jest możliwy za pomocą pojedynczego naciśnięcia guziczka. Możemy w ten sposób wywoływać wybrane aplikacje, regulować głośność dźwięku, obsługiwać odtwarzanie CD, a nawet „uśpićQ komputer. W komplecie otrzymujemy także dwie nowe aplikacje: odtwarzacz audio i wideo.

w skrócie
Ergo Track
Złącza: PS2, AT, RS 232
plusergonomiczny kształt
minusklawisze myszy tylko w Win95
Producent: Trust, Tajwan http://www.trust.com.tw
Dostarczył: Commpol, Kraków tel.: (0-12) 633 77 88, faks: 634 24 33
e-mail: [email protected], http://www.commpol.com/
Cena: 128 zł

Multifunctional
Złącza: PS2, AT
plusdodatkowe przyciski
Producent: Liteon, Niemcy
Dostarczył: Vobis, Szczecin tel.: (0-91) 84 18 92, faks: 84 21 43 http://www.vobis.com.pl/
Cena: 120 zł
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.