Klucz do prezentacji

Krótki test zestawu służącego prezentacji danych komputerowych na kinowym ekranie

Każda prezentacja przygotowana elektronicznie wygląda bardzo dobrze na ekranie komputera. Kiedy jednak trzeba ją przedstawić wielu osobom, pojawia się spory problem. Aby ludzie siedzący w piątym rzędzie widzieli wszystko dokładnie, monitor musiałby mieć przekątną o wielkości około 30″. Koszt zakupu takiego „maleństwa” jest niewyobrażalnie wysoki. Zdecydowanie tańszy okazuje się zakup dużego telewizora oraz konwertera VGA/TV.

Takie właśnie urządzenie o bardzo wysokiej jakości zaprezentowała niedawno firma AVerMedia. AVerKey3 to moduł zewnętrzny wpinany pomiędzy kartę graficzną a monitor. Do zestawu dołączono komplet przejściówek pozwalających pobrać dane z karty graficznej komputerów PC, Macintosh. Konwerter przyjmuje poprawnie obraz o rozdzielczości do 1024×768 dla pecetów i 640×480 dla pozostałych. Dopuszczalny zakres częstotliwości odświeżania to 24-48kHz poziomo i 50-75Hz pionowo.

Sygnał wideo można wyprowadzić na ekran telewizora poprzez złącze Composite S-Video lub SCART RGB. Wszystkie wymagane kable zostały dostarczone w zestawie, co bardzo ułatwia instalację. Po podłączeniu AVerKey3 jest gotowy do pracy. Nie trzeba intalować żadnych sterowników.

Wyświetlany na ekranie telewizora obraz jest wysokiej jakości. Nie pojawiają się żadne zniekształcenia, a kolory są oddane dokładnie, z poprawnym nasyceniem. Bardzo ciekawie przedstawiają się funkcje pozwalające na skalowanie i przesuwanie obrazu. Na przykład gdy chcemy dokładniej pokazać jakiś szczegół, wystarczy wcisnąć przycisk „zoom”.

Kontrola konwertera odbywa się poprzez pilota komunikującego się z głównym modułem za pośrednictwem fal podczerwonych, co daje możliwość swobodnego przemieszczania się prowadzącego po sali.

w skrócie
AVerKey3 Plus
Rozdzielczość: PC – 640×480 do 1024×780, Mac – 640×480
Odświeżanie poz.: 24-48 kHz
Odświeżanie pion.: 50-75 Hz
Wyjścia: 1 Composite, 1 S-Video, Euro/Scart
plusbardzo wysoka jakość konwertowanego obrazu
plusbezproblemowa instalacja plug and play
plusdołączony komplet okablowania
pluswzględnie niska cena
Producent: AVerMedia, Tajwan http://www.aver.com/
Dostarczył: Proabit, Raszyn tel.: (0-22) 720 37 00, faks: 720 08 91
e-mail: [email protected]
Cena: 1300 zł

AVerKey3 jest wygodny w użyciu i można go bez zastrzeżeń polecić każdemu zainteresowanemu prezentacjami. Pomimo wysokiej ceny urządzenie wypada bardzo dobrze na tle innych, podobnych konwerterów.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.