Moje Pierwsze Zabawy Matematyczne – 1, 2, 3 – liczysz Ty

Aby dziecko mogło prawidłowo poznawać i porządkować rzeczywistość, musi między innymi posiąść umiejętność liczenia. Kształtowanie tej umiejętności jest celem programu Moje Pierwsze Zabawy Matematyczne przygotowanego przez gdańskiego Optimusa Nexusa.

Sympatyczna Kiki rozbawi i pomoże w nauce liczenia! nauka liczenia

Płyta jest niezwykle starannie opracowana zarówno od strony edukacyjnej, rozrywkowej, graficznej, jak i, co niezwykle istotne, pedagogicznej. Motyw przewodni płyty to spacer z małpką Kiki. Bardzo sympatyczna Kiki prowadzi dzieci przez bajecznie kolorową krainę. Na drodze często spotyka interesujące postaci bądź przedmioty. Po kliknięciu na wskazanym przez Kiki elemencie przechodzimy do pokoju zabaw. Dzieci rozwiązują tutaj zadania – do wyboru są dwa stopnie trudności. Każdy sukces nagradzany jest pochwałą i gromkimi brawami. Jeżeli dziecko nie poradzi sobie z zadaniem, Kiki cierpliwie pomaga w uzyskaniu prawidłowego wyniku.

w skrócie
mamy to na chip-cd 11/971, 2, 3 – Moje Pierwsze Zabawy Matematyczne
Liczba CD: 1
Język: polski
Wymagania: PC Pentium, 16 MB RAM, karta graficzna hicolor, karta muzyczna, CD-ROM 4x, Windows 95, ok. 37 MB na dysku
plus możliwość wyboru stopnia trudności
plus staranne opracowanie merytoryczne i graficzne
plus różnorodność proponowanych zadań i zabaw
plus wygodny interfejs
plus informator dla rodziców
Producent: Optimus Nexus, Gdańsk tel.: (0-58) 556 85 94 faks: 56 75 09,
e-mail: [email protected], http://www.nexus.optimus.com.pl/
Cena: 109 zł

Wiele zadań ma kilka wyników, można więc rozwiązywać je wiele razy. Ćwiczenia zostały ułożone w ten sposób, że dziecko w każdym kolejnym zdobywa nowe umiejętności, są także zadania, w których może wykorzystać całą opanowaną wiedzę. Pomysłowe opracowanie graficzne i ciekawa animacja z pewnością dostarczą dzieciom dodatkowych, przyjemnych doznań w trakcie zabawy z Kiki.