Myszką przez świat

Wirtualna wycieczka Optimusa Pascala „Dookoła świata” rozpoczyna się w pokoju dziecinnym. Dziecko uzupełnia swoimi danymi paszport i… w drogę! Małego podróżnika prowadzi lokomotywka pełniąca rolę interakcyjnego pomocnika. I tak – uczynna ciuchcia wskaże mapę świata, walizkę (w której znajduje się pomoc, wskazówki dotyczące znajdowania miejsc na mapie, podróżowania, wklejania nalepek do albumu etc.), biurko (gry, quizy, zabawy), alfabetyczny spis państw świata, zestaw kilku filmów wideo, tablicę korkową na widokówki z podróży i album z nalepkami.

Mapa świata z animowanymi fragmentami uatrakcyjnia pasjonujące podróże wirtualna wycieczka

Do dyspozycji obieżyświata pozostaje 19 podróży po wszystkich kontynentach globu. Za każdą odbytą ekskursję wędrownik otrzymuje pieczątkę do paszportu. Po ukończeniu wszystkich wypraw małoletni wagabunda honorowany jest dyplomem odkrywcy świata.

Podczas zwiedzania przeróżnych krajów pomocą służy indeks zawierający katalogi tematyczne obejmujące hasła z grup: kraje i kontynenty; stolice państw świata; słynne budowle; cuda natury; rzeki, jeziora i morza; rośliny i zwierzęta.

w skrócie
Dookoła świata
Liczba CD: 1
Język: polski
Wymagania: PC 486DX/33, 4 MB RAM, CD-ROM 2x, karta dźwiękowa, SVGA, Windows 3.1x/95, ok. 23 MB na dysku
plus wspaniały interfejs
plus rozmaitość gier i zabaw
plus „edukacyjność” programu
minus wysoka cena
Producent: Optimus Pascal Multimedia, Bielsko-Biała, tel.: (0-33) 11 91 80, faks: 12 31 41,
e-mail: [email protected], http://www.opm.pl/
Cena: 169 zł

„Dookoła świata” jest swego rodzaju małym arcydziełem stworzonym z myślą o najmłodszych. Dowody na potwierdzenie tej tezy można znaleźć na każdym kroku: począwszy od wspomnianej już zawartości pudełka poprzez banalną instalację pakietu, na jego działaniu i głosach dzieci – lektorów skończywszy. Czytelniku! Zrób prezent dziecku i – mimo ceny – kup koniecznie!