Nie taki straszny smok

Różne legendy krążą na temat smoków. W Krakowie udało się wyhodować jednego z bardziej sympatycznych przedstawicieli tego gatunku. Program edukacyjny „Smok Anatol i Tajemniczy Zamek” przeznaczony jest dla dzieci do lat 10, choć nawet dorośli znajdą tu coś dla siebie. Od typowej gry różnią tę aplikację (sprawdzające się!) założenia. Dziecko bawiąc się programem rozwija wyobraźnię, umiejętność przewidywania i krytycznego myślenia oraz pamięć. Użytkownikom dano ogromny margines swobody w postępowaniu.

Tajemniczy las, tajemniczy zamek, tajemniczy smok – świetna zabawa! świetna zabawa

Nie trzeba na przykład rozwiązywać jednego za drugim podobnych zadań. Można natomiast, a nawet należy, wykorzystywać różne postacie dostępne w zabawie oraz stosować ikony symbolizujące wykonywane czynności. Każda zamkowa komnata zawiera zagadki do rozwiązania i określoną historyjkę do zrealizowania. Tyle że dróg realizacji jest naprawdę sporo. Warto podkreślić, że w „Smoku Anatolu” nie morduje się nikogo. Nawet jeśli akcja wymaga zrzucenia czarownicy z tronu do sadzawki, nie zmartwi to zbytnio zainteresowanej ani dziecka.

w skrócie
Smok Anatol i Tajemniczy Zamek
Liczba CD: 1
Język: polski i angielski
Wymagania: PC 486, 8 MB RAM, SVGA, Windows 3.1x/95, ok. 7 MB na dysku
plus różnorodność zagadek
plus dwie wersje językowe
plus intuicyjny interfejs
Producent wersji polskiej: AOK Productions, Kraków tel./faks: (0-12) 636 62 00 e-mail: [email protected]
Cena: 99 zł

Napotkamy także wiele najczęściej zaskakujących logiką zagadek. Jak na przykład przejść strumień? Najlepiej zasypać go kamieniami. Jeśli jednak ktoś – raczej dorosły, a nie dziecko – uzna zadanie za nazbyt trudne, może skorzystać z pomocy (wszystkie teksty może odczytać komputer). Warto też podkreślić, że na płycie CD dostępne są dwie wersje językowe: polska i angielska. Obcując ze Smokiem Anatolem nikt się na pewno nudzić nie będzie.