Nowa era nagrywania

Laboratorium CHIP-a przetestowało 12 nagrywarek CD-RW renomowanych producentów sprzętu elektronicznego

Od momentu wprowadzenia na rynek standardu CD-RW zdecydowana większość liczących się producentów przedstawiła nowe modele nagrywarek. Niemal wszystkie produkty potrafią już nagrywać krążki wielokrotnego zapisu.

Do testu porównawczego zostało zgłoszonych dwanaście urządzeń. Reprezentują wyrównany poziom i główną różnicą, jaką można zauważyć, jest prędkość nagrywania. Trzy nagrywarki potrafią zapisywać dane na krążkach CD-R z poczwórną prędkością, dzięki czemu proces nagrywania, w porównaniu z resztą urządzeń, skraca się dwukrotnie. Niestety, względy technologiczne nie pozwalają na zapis nośników CD-RW z poczwórną prędkością. Dlatego nagrywarki, w przypadku wykrycia płyty CD-RW, automatycznie zmniejszają szybkość do podwójnej.

Zdecydowana większość obecnie dostępnych urządzeń może zapisywać dane tylko z podwójną prędkością. Nagranie całej płyty zajmuje wtedy około 35 minut. Jako że nie powinno się pracować na komputerze podczas procesu nagrywania, często używany napęd eliminuje z codziennej pracy, w której jest zainstalowany, maszynę. Dlatego warto się poważnie zastanowić nad zakupem nagrywarki czterokrotnej prędkości.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.