PilotMouse Plus, MouseMan Plus

Chociaż przy zakupie zestawu komputerowego wybór myszy nie ma wielkiego znaczenia, nikt nie stwierdzi, że nie słyszał o Logitechu, jako renomowanym producencie wysokiej jakości urządzeń wskazujących. Dwa produkty wspomnianej firmy:

PilotMouse Plus

oraz MouseMan Plus zasługują na szczególną uwagę. Stanowiąc bowiem zwieńczenie technologiczne dwóch różnych serii wzorniczych (Pilot Mouse i Mouse Man), dają użytkownikowi znacznie więcej niż przeciętna mysz. PilotMouse Plus jest kontynuatorem tradycyjnej linii, natomiast MouseMan Plus wzbogacony klawiszem „pod kciukQ, odzwierciedla śmiałą myśl stylisty i specjalisty od ergonomii zarazem: idealnie pasuje do dłoni.

Wheel Button – to wspólny w obu przypadkach element, spełniający dwie funkcje: dodatkowego przycisku oraz mechanizmu obrotowego pozwalającego na łatwe przewijanie ekranu. W przeciwieństwie jednak do podobnego rozwiązania zastosowanego w produkcie Microsoftu, wspólne dla obu modeli Logitecha sterowniki oferują o wiele wiekszą fukncjonalność. Przewijanie ekranu nie ogranicza się tu jedynie do aplikacji Microsoftu i dostępne jest w każdym oknie, a użytkownik ma możliwość przypisania dowolnemu klawiszowi myszy jednej z 50 funkcji. Wśród nich trzeba wymienić takie ciekawe pomysły jak Easy- oraz Universal Scroll ułatwiające przewijanie okienek, HyperMenu i HyperJump oferujące w kontekstowym menu ikony i listę poleceń wybranej aplikacji oraz CyberJump – zestaw ikon do obsługi przeglądarek internetowych. Koniecznie należy również wspomnieć o możliwości pracy kilku myszy jednocześnie, na dodatek dołączanych i odłączanych w trakcie pracy komputera. Automatyczny skok do aktywnego klawisza, regulacja akceleracji i prędkości kursora oraz zmiana orientacji jego ruchu względem ruchu myszy to dopełnienie oferty niemal doskonałej, której jedyną ciemną stroną jest niebotycznie wysoka cena urządeń.

w skrócie
PilotMouse Plus, MouseMan Plus
Złącza: serial, PS/2
Rozdzielczość: 400 dpi
plus wysoka funkcjonalność
plus bardzo dobre sterowniki
minus wysoka cena
Producent: Logitech, Szwajcaria http://www.logitech.com/
Dostarczył: Tornado, Warszawa tel.: (0-22) 651 24 01
e-mail: [email protected], http://www.tornado.com.pl/
Cena: ok. 140 zł (PilotMouse Plus) ok. 220 zł (MouseMan Plus)