Tuwim OK!

Świat poezji Juliana Tuwima, zwłaszcza tej adresowanej do najmłodszych, wciąż oczarowuje nas świeżością skojarzeń, pomysłowością, błyskotliwością dowcipu i poczuciem humoru. Zupełnie nowe poznanie i odczytanie tych wierszy stało się możliwe dzięki firmie Young Digital Poland.

Posługiwanie się programem nie jest trudne. Przechodząc przez kolejne plansze aplikacji, najlepiej zbadać dokładnie kursorem myszki każdy centymetr ekranu – a nuż pojawi się coś ciekawego!

Ten krążek to prawdziwy mały świat poezji, humoru i zabawy tuwim

Na płycie znalazło się 25 utworów Tuwima, a każdy z nich to osobna plansza. Interpretacje wierszy w wykonaniu znanych aktorów: Joanny Trzepiecińskiej i Wojciecha Malajkata są jedną z wielu atrakcji tego krążka. Na planszach możemy znaleźć gry, układanki, instrumenty muzyczne, na których użytkownicy zagrają, używając klawiatury.

Wiersze zostały wzbogacone wspaniałą oprawą muzyczną. Dzieci mają możliwość czytania, słuchania, a także zaśpiewania niektórych utworów. Piosenki skomponowano specjalnie na płytę CD, a wykonują je gwiazdy polskiej estrady: Majka Jeżowska, Elżbieta Adamiak, Lora Szafran, Mieczysław Szcześniak.

w skrócie
mamy to na chip-cd 4/98Multimedialny Świat Juliana Tuwima
Liczba CD: 1
Język: polski
Wymagania: PC 486/80 MHz, 16 MB RAM, karta graficzna VGA z 256 kolorami, karta dźwiękowa, napęd CD 4x, Windows 95, ok. 3,5 MB na dysku
plus doskonała interpretacja wierszy
plus oryginalna grafika
plus urozmaicone zabawy i gry
Producent: Young Digital Poland, Gdańsk, tel.: (0-58) 552 66 90 faks: 552 66 85
e-mail: [email protected], http://www.ydp.com.pl/
Cena: 129 zł

Na krążku odnajdziemy wspaniałe animacje, kolorowe rysunki. Dzieci mogą ułożyć Abecadło, które z pieca spadło lub zatańczyć z dwoma Michałami. Multimedialny Świat Juliana Tuwima to płyta, która szybko się nie znudzi, tym bardziej, że każde jej oglądanie dostarcza zupełnie nowych wrażeń.