Włącz i pracuj

Tajwańska firma Micronet w swojej bogatej ofercie produktów sieciowych umieściła ostatnio nową perełkę – adapter

SP162 — przeznaczoną dla wszystkich użytkowników komputerów przenośnych. Urządzenie, będące kartą PC (PCMCIA) typu II, oferuje funkcje adaptera sieciowego Ethernet i FastEthernet.

Dzięki automatycznemu przełączaniu pomiędzy trybami 100Base-TX i 10Base-T możliwa jest komunikacja z siecią zarówno z prędkością 100, jak i 10 Mbit/s. Małe wymiary urządzenia i zgodność ze standardem FastEthernet wymuszają ograniczenie zakresu obsługiwanego okablowania do skrętki. Na końcówce, w której umieszczono gniazdo RJ-45, znajdują się także trzy diody, informujące o kilku aktualnych parametrach karty. Sygnalizują one szybkość pracy, poprawność połączenia oraz transmisję danych w segmencie sieci.

Często zdarza się, że instalacja karty sieciowej, szczególnie wykorzystującej magistralę PCMCIA, jest trudna i skomplikowana. Micronet SP162 nie sprawiał pod tym względem żadnych kłopotów. Zgodność ze standardem plug and play sprawia, że użytkownik nie musi pamiętać o wszystkich krokach, które trzeba wykonać. System w odpowiednim momencie sam poprosi o dyskietkę ze sterownikami i automatycznie przeprowadzi cały proces. SP162 może nawet zalogować się do sieci Novell NetWare bez potrzeby ponownego uruchamiania komputera.

W komplecie z kartą możemy znaleźć bardzo bogaty zestaw sterowników dla wielu środowisk sieciowych. Oczywiście prym wiodą tutaj systemy Microsoft Windows (obsługiwane wersje to 95, NT 3.51 i 4.0, a także 3.11), jednak nie zabrakło driverów do LANtastica, AT&T Unixa i kilku innych. W większości przypadków pozwoli to na uniknięcie problemów przy instalacji.

w skrócie
Micronet SP162
Magistrala: PC Card (PCMCIA)
Szybkość pracy: 100 Mbit/s, 10 Mbit/s
Złącza: RJ-45
Konfiguracja: plug and play
Zgodność z NE2000: brak
Boot ROM: brak
plus wysoka wydajność
plus precyzja i staranność wykonania
plus bezproblemowa instalacja i konfiguracja (PnP)
plus rozsądna cena
Producent: Micronet, Tajwan http://www.micronet.com.tw/
Dostarczył: Dagma, Katowice tel.: (0-32) 202 11 22 faks: 202 55 55
e-mail: [email protected], http://www.dagma.com.pl/
Cena: 590 zł

Micronet SP162 jest produktem bardzo poprawnym. Niczego mu nie brakuje, a dzięki wysokiej wydajności, zadowoli nawet wybrednych użytkowników. Na pochwałę zasługuje prostota instalacji i obsługi, która w końcu spełnia pierwotne założenia standardu plug and play.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News