Ząb tyranozaura

W pełni multimedialna (kilkaset ilustracji, plansz, sekwencji wideo) Encyklopedia dinozaurów autorstwa znanego brytyjskiego wydawnictwa Dorling Kindersley polską wersję językową zawdzięcza bielskiemu Optimus Pascalowi. Można mieć zastrzeżenia co do nazwy krążka, gdyż część typowo encyklopedyczna nie jest zbyt rozbudowana. Spośród wielu haseł, zgrupowanych w indeksie (ponad 1500), część z nich jest niepotrzebnie zdublowana (np. paprocie, dewon; paprocie, świat w jurze; paprocie, świat w kredzie). Niedogodność tę może tłumaczyć przeznaczenie krążka (dzieci). Oprócz przeglądania konwencjonalnego, użytkownik ma możliwość wylistowania tylko tych haseł, którym towarzyszy animacja.

Dzięki opcji Internet można zostać członkiem Klubu Tropicieli Dinozaurów dinozaury w internecie

Poruszanie się po zakamarkach muzeum ułatwia przycisk nawigatora, za pomocą którego można połączyć się z Internetem (i tam wstąpić do Klubu Tropicieli Dinozaurów, który znajduje się na stronie Optimusa Pascala), zamienić się w tropiciela pragadów i płazów lub wyświetlić plan sytuacyjny muzeum.

Wśród bardzo pomysłowych gadżetów, znajdujących się w zaginionym świecie dinozaurów na uwagę zasługuje multimedialna mapa wykopalisk, za pośrednictwem której użytkownik-badacz dotrze do miejsc, gdzie odkryto szczątki wybranego gatunku dinozaura.

w skrócie
Encyklopedia dinozaurów
Liczba CD: 1
Język: polski
Wymagania: PC 486DX/33, 8 MB RAM, CD-ROM 2x, VGA, Windows 3.1x/95, ok. 4 MB na dysku
plus wygodny i prosty interfejs
plus interesujący sposób prezentowania informacji
plus wybitna interakcyjność
minus wysoka cena
Producent: Optimus Pascal Multimedia, Bielsko-Biała, tel.: (0-33) 11 91 80, faks: 12 31 41,
e-mail: [email protected], http://www.opm.pl/
Cena: 169 zł

Kolejnym oryginalnym pomysłem jest interakcyjne stanowisko wykopaliskowe, gdzie adept sztuki paleontologicznej odnajduje w skałach brakujące elementy kośćca dinozaura. Po skompletowaniu całego szkieletu gad ożywa na oczach widza!